Svobodní k chystanému zákazu prodeje sudového vína: Neotravujme živnostníky zbytečnými regulacemi!

Svobodní k chystanému zákazu prodeje sudového vína: Neotravujme živnostníky zbytečnými regulacemi!

Některá média přinesla v uplynulých dnech informaci o chystaném návrhu zákona z dílny ministerstva zemědělství, který by měl zcela znemožnit prodej sudového vína dováženého ze zahraničí. Má údajně zabránit podvodům spojeným s dovozem stáčených vín.
Svobodní chtějí nechat živnostníky žít a neotravovat je zbytečnými regulacemi a byrokracií. Proto zásadně nesouhlasí s chystaným zákazem prodeje sudového vína, který zničí tisíce živnostníků, kteří do podnikání vložili své úsilí a úspory.

sudova vina
Stát má trestat jen a pouze ty živnostníky, kteří se dopouštějí podvodu a to po prokázání viny. V žádném případě nesmí preventivně trestat všechny. Lhostejno, zda jde o dovoz sudových vín do vináren či masa do řeznictví. Zahájit podnikání je rok od roku obtížnější a jednoznačným cílem Svobodných je odstranit všechny zbytečné překážky.
Svobodní si uvědomují, že historie jednoznačně ukázala škodlivost přehnaných regulací i v oblasti obchodování s alkoholickými nápoji. Větší regulace naopak vedou k růstu černého trhu a s ním spojené kriminality.

 

Republikové předsednictvo Svobodných

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*