Svobodní a Soukromníci mají už ve 3 krajích šanci zasednout v zastupitelstvech

Svobodní a Soukromníci mají už ve 3 krajích šanci zasednout v zastupitelstvech

Zlínský, Pardubický a Středočeský kraj. Všude tam by se podle aktuálního výzkumu volebních preferencí dostala koalice Svobodní a Soukromníci (SaS) do zastupitelstev krajů.Nejvyšší důvěry se těší nové uskupení na východě Moravy, kde atakuje hranici deseti procent. Vyplývá to z březnového zjištění společnosti SANEP.

„Krajské koalice jsme zatím uzavřeli v sedmi krajích. To, že se již prakticky pár dnů od podpisu smluv objevujeme ve třech regionech v průzkumech s tak vysokými čísly, je potvrzením toho, že tato spolupráce dává smysl,“ říká předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer. Koalice se podle něho stává alternativou zejména pro ty, kteří jsou zklamaní současnou politikou vládních stran a chtějí dát šanci v krajských zastupitelstvech novým lidem, kteří více než stranickou příslušnost preferují zdravý rozum.

Koalice zatím byly v posledních týdnech uzavřeny v Karlovarském, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Jihomoravském, Zlínském a Ústeckém. Ve Zlínském kraji mají Svobodní a Soukromníci (SaS) 9,2 procenta, v Pardubickém 5,2 procenta a ve Středních Čechách je to rovných 5 procent. Zajímavý je i výsledek v Královéhradeckém kraji, kde Svobodní mají 5,6 procenta. V tomto případě byla koalice podepsána těsně po realizaci výzkumu.

„Je skvělé, že preference tahle rostou, a to jsme ještě vůbec nezačali s kampaní. Chci také zdůraznit, že voličům garantujeme schopné lídry a kandidáty, kteří budou v krajích prosazovat náš program, aby se lidem lépe žilo,“ zdůrazňuje předseda Strany svobodných občanů Petr Mach.

„Pro obě strany je dosavadní vývoj preferencí cennou zpětnou vazbou. Potvrzujeme koaliční potenciál a daří se nám nabízet voličům pro krajské volby věrohodnou šanci na efektivnější a svobodnější správu regionů ve prospěch občanů,“ doplňuje místopředseda Svobodných František Matějka.

Ve všech krajích, kde byly podepsány koaliční dohody, se intenzivně připravují volební kampaně. Ty odstartují v druhé polovině dubna či v květnu. „Momentálně pracujeme na formulaci společných volebních programů. Nechceme na krajskou úroveň jen přenášet republiková témata. Nabídneme občanům zcela konkrétní řešení problémů v jednotlivých krajích, které budou reprezentovat výrazné regionální osobnosti,“ vysvětluje 1. Místopředseda Strany soukromníků ČR Rudolf Baránek.
Kateřina Kašparová

tisková mluvčí Strany svobodných občanů
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Svobodní a Soukromníci mají už ve 3 krajích šanci zasednout v zastupitelstvech

  • Po roce 89 řada bývalých komunistů říkala, že vstoupili do strany, aby jí škodili zevnitř. Ve skutečnosti to dělali kvůli vlastnímu prospěchu. Mach je europoslanec. Může tedy bojovat proti něčemu, co ho dobře živí? I když s názory p. Macha vesměs souhlasím, stín nedůvěry tu je. Jeho aktivita k omezení diktátu Bruselu je málo viditelná. EU už se zachránit nedá. Ta se nasměrovala k rozpadu. Lze ale zachránit Českou republiku, když se postavíme diktátu euroúředníků. EU je nyní ve stejné fázi, v jaké byla RVHP v roce 1989. Končí, ale papaláši si to nechtějí připustit. Je třeba lidem říct, že Rusko není strašidlo, ale strategický obchodní partner, který nás před Bruselem a USA může zachránit. Ruskem nás straší USA jen proto, abychom nakupovali jejich zbraně a pomohli zachránit USA před krachem. O ničem jiném nová studená válka není.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*