Svobodě slova zvoní v Německu umíráček

Svobodě slova zvoní v Německu umíráček

Německý parlament si odhlasoval, že pokud správci sociálních sítí nebudou na nich odstraňovat tzv protiprávní obsah, mohou být pokutováni částkou až 50 milionů eur.

Prý musí mít každá zahraniční sociální síť zastoupení v Německu a prostřednictvím této osoby se budou uplatňovat sankce. Více v článku http://zpravy.idnes.cz/nemecko-zakon-nenavist-socialni-site-pokuta-fm4-/zahranicni.aspx?c=A170630_095735

Humorné se mi jeví, že chtějí pokutovat nějaké Twittery či Facebooky, které jsou vlastněny v zahraničí. Záleží pouze na tom, zda jsou majitelé těchto sítí na Německu nějak závislí, protože pokud nikoliv, měli by mít z takového zákona prču. A kdyby je Němci zablokovali, byla by ta prča ještě větší, to už by bylo srovnatelné s Čínou.

Odpůrci tohoto zákona se bojí, že na sítích budou bezhlavě mazány jakékoliv příspěvky, které nejsou neomarxistické a na takovou zbabělost možná tvůrci zákona sázejí, tak uvidíme. Možná ale neuvidíme, protože tento zákon doputuje k ústavnímu soudu a bude pokoj.

Německo se stává skandální zemí. Pokud se v zemi rozmáhá sprostota, má to asi nějaký důvod. Lidé jsou obklopeni marasmem a reagují na něj, ať se jedná o tzv. uměleckou tvorbu nebo o brutalitu statisíců nepřizpůsobivých příchozích nebo o permanentní lhaní, podvádění či vyhrožování politických vůdců. Toto jsou základní předpoklady pro zhrubnutí obecné populace a žádné sankce a útoky na svobodu lidí to nevyřeší. Nakonec se dá říci, že čím více budou nasírat němečtí politici své občany, tím dříve překypí hrnec nespokojenosti a tím dříve se této úchylné garnitury Němci zbaví. Moc jistá si tedy u Němců nejsem.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Svobodě slova zvoní v Německu umíráček

  • Tohle přijde s malým spožděním i k nám, pokud ve volbách nevykopeme ČSSD, KDUČSL, ODS a TOP09 z vládních a sněmovních koryt. Oni totiž všechny ty dobré nápady, jak okleštit lidem svobodu rádi kopírují od Německa.

  • V západní Evropě už není svoboda . Ta už je jenom ve V4 zemích a USA. Německo je totalitní země a za chvíli s ebude tohle snažit prosadit i v celé EU. Nejhůř se slobodou slova je na tom v EU Śvédsko.

    http://www.epshark.cz/clanek/97

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*