Svoboda v nesvobodě

Svoboda v nesvobodě

Blíží se čtvrtá adventní neděle. Je kouzelný čas rozjímání… Zamysleme se. Je moudré být nesvobodný? Nesvobodný ve svobodě? Ve svobodě, která nám je dána do vínku v čase zrození? Kdo nám bere naší svobodu a proč?

Jak být svobodný, když svět je tak nesvobodný?

Položme si tuto otázku. Nehledejme však v ní nic světoborného. Je to hra, hra na oběti a jejich tyrany, hra kočky s myší, která je vystrašená, zmateně pobíhá a kličkuje…Kdo z koho?! Tak vypadá dnešní svět. Kdo z koho… Bude tomu tak věčně? Budou se opakovat chyby, které nám jsou předem vnucovány od našeho zrození, od nevinného dětství? Bude nám vnucována teze, že člověk člověku musí být vlkem? Že je nutností stále bojovat? Bojovat a nežít? Vždyť co jiného je boj. Stres, strach, koloběh nekonečného soupeření, soupeření pro „hodnoty“ které nám vnutili ti, co sami těmto hodnotám třpytivého, leč prázdného pozlátka propadli.

Máme pro to pozlátko přicházet tím bojem o to vše, co nám bylo původně dáno darem?

Slova tohoto muže všem otevřou oči. Přes své nesmírné bohatství zemřel v pouhých 56 letech.

Zastaralá klišé se slovy, která jsou jen nic neříkající slova… Přesto nám ta slova uvíznou v podvědomí a my se dle nich nevědomky chováme tak, jak nás to naučili. Vlastní pud sebezáchovy je tím oslaben. Proč? Protože to tak dělají všichni?! Protože nám to řekli v televizi? Protože tak a ještě hůře, žili naši předkové?…Zamysleme se a nehledejme v tom nic složitého. Svobodu máme, jen se nesmíme nechat vystrašit tou kočkou, která je jen silnější svým pudem věčného lovce. Nekličkujme, nezmatkujme, nepodléhejme strachu! Jak dalece může ta zákeřná, věčně nenažraná šelma seknout drápem, než si přitáhne svou kořist?

Jen tak daleko, jak jí to dovolíme!

I zde je nám vnucována nesvoboda. Co jiného jsou poplatky tzv. veřejnoprávní ČT?

ÚRYVEK ROZHOVORU:

Jak podle vás fungují veřejnoprávní média dnes?

Veřejnoprávní televize je naprosto zbytečná. Není k ničemu dobrá, a není to jen proto, že její dnešní pohled na události je cenzurovaným, manipulativním pohledem úzké názorové skupiny lidí. I kdyby fungovala sebelépe, v dnešním světě její existence nemá žádné opodstatnění. Stejně jako nemáme veřejnoprávní noviny, nepotřebujeme ani veřejnoprávní média.

Na FB píšete, že „lidé jako Svěrák a Uhde … nikdy nepochopili, že slovo svoboda má jiný význam, než si oni, odchovanci socialistické éry, představují“. Jaký má svoboda význam pro vás?

Za socialismu vznikl pojem „židelník“. To byli povolaní, názorově správně ukotvení soudruzi, kteří psali vysvětlující předmluvy a doslovy ke knihám, mluvili v televizi a psali do novin; a tam všude líčili svět z komunistického hlediska. Svoboda páně Svěráka a jeho pravdoláskařských kamarádů znamená, že imaginární bidlo vyrveme z rukou komunistů a dostanou ho oni, noví bidelníci pravdy a lásky. To je jejich svoboda – povinně místo žvástů zlých komunistů poslouchat žvásty hodných neomarxistů. Pro mne je svoboda velmi jednoduchá věc. Je to možnost individuální seberealizace. Možnost každého člověka žít si po svém…

CELÝ ROZHOVOR ZDE

Zde vidím budoucnost naší vlasti, kdy mladí studenti, jako je Jan, v dobrém burcují národ a konají tak v jeho prospěch:

Jan Porochnavec

12 prosinec v 22:52 ·

Tak přátelé… Společně s mladými lidmi po celé republice jsme vytvořili projekt s názvem:

„Kdo jiný než my ? Kdy jindy než teď ?“

Ano už z názvu víte, že to bude reakce na Pražskou fašizující kavárnu, která svým jednáním nás, studenty, po celé republice absolutně rozzlobila. Bude to reakce na kriminalizaci vlastenců.

My, mladí lidé, mladí občané a studenti. Vaši synové a Vaše dcery. My, jež nesouhlasíme s jednáním našich vládních „elit“ vám dáváme jasně najevo, že plně podporujeme prezidenta republiky proti vlastizrádným politikům, médiím a neziskovým organizacím. Absolutně nesouhlasíme se současnou migrační vlnou, která doslova zničí naši kulturu. Kulturu, na kterou jsme tolik pyšni. Nesouhlasíme s agresivní politikou USA, která se doufejme polepší s Donaldem Trumpem v jejím čele….

Nejmladší členka strany, kterou ČT záměrně ignoruje je také velkou nadějí pro naši budoucnost:

Elitářští diktátoři jako Juncker a Merkelová už i nohsled Sobotka už vidí svůj konec, jsou v pasti. Proto do televize nesmějí jiné názory. Promlouvá Okamurova nejmladší zastupitelka

Svoboda v nesvobodě – Moudrost Toltéku:

Slova tohoto muže všem otevřou oči. Přes své nesmírné bohatství zemřel v pouhých 56 letech…

Poslední slova Steva Jobse: Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne!

Poslední slova Steva Jobse: Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne!

Za panem Steve Jobs však zůstalo smysluplné dílo. Byl to člověk přísný na sebe, ale také mnohdy krutý ke svým spolupracovníkům. Jeho častou větou směrem ke kolegům bylo, „Kdo nepřijde v sobotu do práce, nemusí už v neděli chodit“…

Ano, za tímto člověkem zůstalo mnoho dobrého. Bývá to tak však vždy?

Ne, opakem jsou ti, co propůjčili nesmírnou a prioritní moc penězům, se kterými spekulují, které si je zotročily. To otroctví peněz v šikanózní podobě přenáší na druhé, na ty, kteří žijí nevědomky nesvobodně, ač ve svobodě. Za těmito pouhými spekulanty, nikoliv tvůrci, nezůstává žádná přidaná hodnota. Proto čest člověku, jakým byl Steve Jobs, který bohužel, nemohl již své dílo tvořit tak, jak jej měl nastaveno sám v sobě v době svého zrození. To dílo by určitě vykonával s jinak nastavenými parametry…

Mějme také i my, své parametry svobody víry a lásky sama v sebe nastaveny tak, abychom si v ten den, kdy opona padá, nemuseli vyčítat vlastní a dobrovolnou nesvobodu…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*