Světová média a Goebbels: Stokrát opakovaná lež se stává pravdou…

Světová média a Goebbels: Stokrát opakovaná lež se stává pravdou…

propaganda

Nacistickou propagandou, jež stavěla na stále se opakujících lžích, dokázal Hitler s berlínským stranickým gauleiterem Goebbelsem ošálit německé občany a přivést nacistické hnutí ke zločinecké moci. To bylo před 75 lety. Srovnávat tuto situaci s dnešními událostmi na Krymu je směšné a hloupé, pane Zaorálku.

Přesto se to děje. Účel toho všeho je jediný, kromě toho, že se Putin konečně rozvedl; odvést pozornost od skutečného nacismu, antisemitismu a krvavého násilí, které se odehrává právě dnes na kyjevském Majdanu. Putin a Hitler? Toto srovnání může napadnout pouze psychopaty a blbce. Soudné Ukrajince to děsí; ne však kvůli pravdě, ale proto, aby nepřišli o své sponzory v podobě EU, USA a NATO, kteří si pěstují jak v bavlnce stav dávného a osvědčeného nacismu a fašismu. Nejen Banderovce na Majdanu, ale i v Litvě, Lotyšsku či Estonsku. Proto si Ukrajina najímá novodobé Goebbelse, provokatéry, co straší lživými vizemi, že Putin bude podle Andreje Illarionova z trustu Institutu Cato ve Washingtonu chtít Gruzii, Bělorusko, pobaltské státy a Finsko. Majdan dává prostor rovněž „historikům, co tvrdí, že Putin je jako Hitler, resp. obsazení Krymu schizofrenně srovnávají se začátkem 2. světové války.

olser baner

Opět se v rusko-ukrajinské lapálii vytvořily nové souvislosti; Viktoru Janukovyčovi zřejmě odtrnulo a má paradoxně jako stále legální prezident Ukrajiny námitky vůči připojení jeho Krymu k Rusku. Nechce být dalším Bilakem s jeho zvacím dopisem, za což se Ukrajincům omluvil. Třeba ho nedají k soudu do Haagu. Není to však při bližším pohledu nic mimořádně zvláštního; chce se jen chovat jako hlava státu, které jde o celistvost Ukrajiny. Možná chce i on kandidovat na ukrajinského prezidenta, resp. vrátit se do své dle něho jemu nezákonně odebrané funkce. Každopádně je to srab; Putin ho zachránil před lynčováním; holt, zrob susedovi dobře, os.re ti plot. Obdobně paradoxní věc se udála i mně; ozvala se mi ukrajinská kamarádka Halina, co nyní žije v Česku a má sestru pořád na Ukrajině. Nechce však uvádět své ani sestřino příjmení a její místo pobytu jako ještě nedávno vedoucí obchodního domu v jednom z ukrajinských měst. Ráda by se totiž kvůli svým dětem z bezpečnostních důvodů vystěhovala do Ruska, ale pokud nemá ruský pas, nechce, aby se o jejím úmyslu vědělo, dokud nebude „za vodou“…

Ví, že stále platí, že stokrát opakovaná lež se stává skutečností; třeba, že hemžení ruských jednotek na hranicích s Ukrajinou je nesmírně znepokojivé, jak tvrdí velitel spojeneckých sil v Evropě Philip Breedlove. Podle něj jsou Rusové schopni při vojenské invazi do ukrajinského vnitrozemí dosáhnout svých cílů za tři až pět dnů. Podle sebe soudím tebe. K tomu tvrdí, že ukrajinské tryskáče mají na hranice s Českem pouhou čtvrthodinku a Rusové prý mají dostatek síly, aby prošli Ukrajinou až do Podněstří. Nadpoloviční většina totálně pomýlených Finů by už podpořila formální a smluvně zajištěnou vojenskou alianci se Švédskem. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, konaného po odtržení Krymu. Naštěstí Rusko bojkotovalo neformální schůzku Rady bezpečnosti OSN se zástupci krymských Tatarů, kterou v pondělí uspořádala Litva. Moskva schůzku označila za „nepatřičnou“ a za další mezinárodní pokus odvést pozornost od „znepokojivé situace na Ukrajině“. Prostě blbnutí stáda ovcí…

A další fantasmagorie; cílem Rusů je prý v operaci Ruské jaro na jihovýchodě Ukrajiny vytvořit separatistickou republiku a zvolit jejího prezidenta. Rusové 9. května slaví Den vítězství, při kterém si připomínají porážku fašistického Německa. A ruská propaganda často opakuje, že v Kyjevě se zmocnili moci fašisté a pravicoví radikálové. A tohle je jediná pravda celé nové konspirace médií… Přitom by se naopak Rusko mělo obávat svých dávných i současných nepřátel. Připomeňme si, jak v březnu 1939 německý ministr zahraničí Ribbentrop předložil svému litevskému protějšku Juozasu Urbšysovi ultimátum, jímž požadoval navrácení strategického přístavu Klajpedy, německy Memelu.

Smlouva o tom byla podepsána a do Memelu připluly německé námořní síly v čele s bitevní lodí Deutschland, na jejíž palubě se nacházel sám Hitler. Opětné připojení k Německu se v Memelu setkalo s kladným ohlasem. Vznikl ozbrojený odpor vůči SSSR – litevští partyzáni, přezdívaní “Litevští bratři”… Na jihovýchodě země působily také polské oddíly Armiji Krajowe. Litevcům se jako jediným z pobaltských zemí podařilo vytvořit řídící orgán rezistence – Jednotné hnutí demokratického odporu (BDPS). Aktivita litevských partyzánů byla v Litvě největší ze všech tří pobaltských zemí – celkem se mluví o 77 000 lidech. Partyzánské hnutí dokázalo až do konce čtyřicátých let zcela paralyzovat činnost sovětů na venkově.

Podle českého a „mimořádně fundovaného“ ministra obrany Karolín Martina Peake – Stropnického (ANO) je „údajná“ snaha chránit ruskou menšinu v zahraničí jen „standardní záminkou k intervenci“. Spící šéf zahraničního výboru sněmovny Karel Schwarzenberg (TOP 09), co se občas probudí ze svého zimního spánku, přirovnal události na Ukrajině k vojenskému zabrání Rakouska, tzv. „anšlusu“. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) zase mlel něco o nápadné podobě s osudem předválečných československých Sudet. Zatímco Západ hodnotí obsazení Krymu jako porušení ukrajinské suverenity, Rusko se hájí ochranou vlastního obyvatelstva před kyjevskými nacionalisty, kteří zase postřelili, naštěstí nezastřelili, další Kyjevany na Majdanu. Jako kdysi morálně čistý Reagan, když vyslovil památnou větu o contras. „Tito pánové jsou morálním ekvivalentem otců zakladatelů USA“, resp. nové Ukrajiny.


A Zaorálek přidá, že se Putin chová stejně jako kdysi Hitler; ten se taky po obsazení Československa prohlašoval za našeho přítele, co mu stačí Sudety, a do půl roku poté vedl válku s celým světem. Faktem je, že situace tehdejšího obyvatelstva ČSR, podobně jako na nynějším Krymu, nebyla jednoduchá. ČSR bylo mnohonárodnostním státem s velkým zastoupením Maďarů, Poláků a právě Němců. Klíčový problém byla snaha nacistického Německa zlikvidovat uspořádání vzešlé z první světové války a zlikvidovat Československo jako samostatný stát v dosavadních hranicích. Rusko však o změně územního uspořádání nemluví, jediným účelem případného zásahu, který je pro ruského prezidenta krajní možností, by podle Moskvy byla ochrana ruskojazyčných obyvatel na Krymu před akcemi radikálních nacionalistů.

Není též možné srovnávat Mnichov s referendem na Krymu. Opět krátký exkurz do minulosti; Československé delegaci byl výsledek Mnichovské konference předložen 30. září 1938. Téhož dne si Goebbels ve svém deníku píše: “Světové veřejné mínění je jako obrácené naruby. Všichni si oddechli, že velká, nebezpečná krize je pryč. Všichni jsme přešli po tenkém laně nad závratnou propastí. Teď máme zas všichni pevnou půdu pod nohama. To je přece krásný pocit. Henderson mne volá a prosí, abych trochu pozastavil protipražskou kampaň. Udělám to, protože jinak se sami ocitneme v neprávu. Praha bezpodmínečně přijala mnichovský návrh. Polsko poslalo Praze ultimátum. Londýn nás prosí, abychom Varšavě poradili čekat tři měsíce, jak bylo dohodnuto. Vůdce to kategoricky odmítá. I Poláci se mají domoci svého práva. A jestliže budou postupovat ozbrojenou silou, pak pro nás vznikne úplně nová situace. Nemůžeme stát mimo žádný válečný konflikt ve střední Evropě…“

Nic takového se dnes v Rusku, resp. na Krymu neděje. Jen se houfují nacistické síly minulosti v pobaltských zemích, kdysi bojující na straně Hitlera proti Světskému svazu, Banderovci zase řádí v Kyjevě. Dnes, stejně jako před osmi desítkami let. Což tak se podívat na opravdový sled událostí, jež vyprovokovaly inkriminovanou smlouvu Ribbentrop – Molotov, která byla podepsána až 23. srpna 1939. Nebýt dávno předtím stejné iniciativy ze strany Polska k nacistickému Německu, nebyl by ani tento pakt. Polský ministr zahraničí Józef Beck totiž podepsal počátkem roku 1934 smlouvu o přátelství s Hitlerem. Prospělo to nacistickému Německu dostat se z mezinárodní izolace, do níž upadlo po nacistickém uchvácení moci a požáru Říšského sněmu.

V kyjevském hotelu Dněpr, kde jsem kdysi občas bydlel, byl právě objeven sklad sniperských zbraní Pravého sektoru. Za mě tam byl klid, na každém poschodí jen knížecky podřimovaly „děžurné“ se samovarem a čajem. Konec nepokojů a vraždění; dostal nyní Kyjev poslední varování od EU a MMF, co Ukrajince uplácí pro začátek desítkami miliard, když srovnají krok s USA, kde však mezi tím rasisté volají: „Probuď se, bílá Ameriko! Ku-klux-klan tě potřebuje!“ Mezi bílými Američany totiž roste nespokojenost s černým Obamou a s neustálým přílivem migrantů, proto jsou rozdávány letáky s výzvou pro “bílé kápí“. A pozor; je zde povzbuzení pro Pravý sektor a jeho rasistické přívržence. Celá letáková akce s KKK je legální na základě ústavního práva, jež v USA kromě dodatku povolujícího nošení zbraní zaručuje a ctí i svobodu vyjadřování. Ve Spojených státech už znovu působí skoro dva tisíce radikálních ultrapravicových organizací a gangů.

Úřady v americkém státě Maryland povolily rasistické organizaci Ku-Klux- Klan, aby uspořádala shromáždění u městečka Gettysburg. Tam se v roce 1863 uskutečnila jedna z rozhodujících bitev ve válce Severu proti Jihu. Úřady svůj krok hájí tím, že shromáždění na tomto místě musely povolit s odkazem na svobodu projevu; po americku. Na oplátku zaútočil v noci na americkou vojenskou základnu Fort Hood ve státě Texas střelec, který zabil tři lidi a dalších 16 zranil, poté podle všeho spáchal sebevraždu.

Inu, je tu však pro Majdan jeden problém; soud ve Washingtonu poslal na 25 let do vězení mladého Američana ze státu Idaho, co vystřelil osm ran na Bílý dům, když se před tím prohlásil za „Krista dnešní doby, na které všichni čekali…“, zatímco Obama je ďábel a Antikrist, kterého je třeba zbavit prezidentského křesla…Že by Majdan jen opisoval při puči na Janukovyče? Kolik sniperů bylo zatčeno a odsouzeno v Kyjevě, když stříleli na Parlament a prezidentský palác..?

Publikováno se svolením autota
Autor publikuje na http://olser.blog.idnes.cz

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*