Svého času „pan herec“ Jan Tříska, hraje v současnosti roli užitečného idiota!

Svého času „pan herec“ Jan Tříska, hraje v současnosti roli užitečného idiota!

Nechci být nevkusný a ani nechci používat pejorativních výrazů, pane Třísko, ale jak mám prosím nazvat Vaše hloupé srovnání migrace občanů z bývalého socialistického bloku s migrací současnou? Vy nechápete, že stejně tak, jako není cikán jako cikán, tak stejně není migrant jako migrant? Vy nechápete, že politické, hospodářské a především kulturní dopady jsou v současné migrační situaci natolik odlišné, že jakékoliv srovnání s migrací okolo roku 1968.69 je nesmyslné?

Objektivně lze říci, že migrace obyvatelstva z místa na místo je neustále probíhající jev. Problém nastává v bodě, kdy se přirozená migrace změní v masovou. Ještě horší je situace ve chvíli, kdy se z migrace stane doslova obchod a účelově vyvolaný stav, což je přesně obraz současné migrace. Toto však v žádném případě neplatilo v období, kdy probíhala migrace ze zemí bývalého východního bloku. Tato migrace byla doslova zanedbatelná a jednalo se o počet lidí v řádu stovek z každého jednotlivého státu východního bloku.

Za nejdůležitější a to je nutné si připomenout, lidé opouštějící země bývalého východního bloku byli z 99 % křesťané a odcházeli do západních zemí křesťanské kultury a víry. Tedy nedocházelo zde k žádným kulturním excesům a ani ke střetům v otázkách náboženství. Ve valné většině se jednalo o lidi vzdělané, mající co nabídnout společnosti, ve které žádali o přijetí! V jejich konání nebyly známky toho, že by se jim jednalo o destabilizaci hostitelské země v jakémkoliv směru. Tito lidé nejednali násilně a nic si nevynucovali – tedy krom skupiny bratří Mašínů, kteří vraždili jak v naší zemi, tak na území dalších států, což je srovnatelný postup, jakým se k nám tlačí migranti z muslimského světa. Migrantů z bývalého socialistického bloku bylo tak málo, že i kdyby chtěli, tak nemohli jakkoliv ovlivnit politický, hospodářský a ani kulturní život hostitelské země.

Migrace z Islámských zemí nese úplně jiné charakteristiky než migrace zmiňovaná panem Třískou. Zásadní rozdílnost je v povaze kultury migrantů a kultury hostitelských zemí. Pakliže rozebereme obě kultury do důsledku, tak nelze dojít k jinému závěru, než že jsou tyto kultury neslučitelné a budeme-li je slučovat silou, tak dříve či později musí nutně dojít k eskalaci napětí a přímému střetu. Dnes to ještě třeba není tak vidět, ale zaděláváme si do budoucna na obrovský problém. Sami migranti se dokonce netají tím, že jejich síla bude postupem času růst a jejich zázemí bude zesilovat a to až do bodu zlomu událostí, kdy bude pro domovské obyvatelstvo situace neudržitelná. Mnozí migranti tvrdí, že přišli Evropu dobít a že bude jejich!!! Přeneseme-li tento problém do oblasti náboženství, tak je písemně dáno, že úhlavním nepřítelem muslimů jsou právě křesťané a tato pozice je úplně stejná jako u ortodoxních židů vycházejících z Talmudu.

Dalším rozdílem, kterého si nelze nevšimnout je výše zmiňovaná vzdělanost. Do Evropy přicházejí v drtivé většině lidé nevzdělaní, těžko adaptovatelní s minimem pro nás klasických sociálních návyků. Většina z nich nepřišla za prací, ale za sociálními dávkami!!! Pracovat tedy nechtějí, ale na druhé straně – také většinou nic neumí. Ovšem válčit a zabíjet umí moc dobře, což se obrací proti nám samotným, jakožto daň za humanitu. Však také valná většina migrantů jsou mladí muži, kteří umí se zbraněmi dobře zacházet. Pokoru a slušnost u nich tedy hledat nelze. Je jim v podstatě vše úplně jedno. Oni nemají co ztratit – mohou jenom získat. Proto klidně stáhnou kalhoty a vykálejí se na zem ve voze metra nebo autobusu, či u památníků našich velkých předků. Ano – přesně takto si ti opičáci představují svůj vděk hostitelské zemi!

Jsou to lidé, kteří pravděpodobně nikdy moc nepracovali a dále nebudou, avšak peníze chtějí. To budou řvát jako opice. Tímto jednáním a svým počtem destabilizují státní rozpočty a výdaje na sociální politiku, na což nejvíce doplácí původní obyvatelstvo. K tomuto musíme připočíst i náklady na zdravotní péči a jim vyplácené kapesné, které je o 100 % vyšší než příjem Českého důchodce. Toto mají nést na svých zádech pracující lidé? Proč máme živit darmožrouty, a naši starší lidé mají třít nouzi s bídou? Je to normální pane Třísko?

Na toto téma bych mohl napsat sáhodlouhý elaborát, ale myslím, že by to bylo zbytečné. Jsem totiž toho názoru, že České obyvatelstvo je natolik inteligentní, že si uvědomuje rizika spojená s imigranty a tak tento článek nebudu již dále rozvíjet do dalších oblastí. Většina lidí si uvědomuje a ví, že současná migrace není spontánního charakteru, že je umělá, cílená a kýmsi financovaná. Bohužel ji financují i vlády Evropských zemí a to z prostředků daňových poplatníků. To není nic jiného, než zrada vlastních lidí.

Závěrem ještě k Vám pane Třísko. Je mi Vás líto. Buď se u Vás projevila stařecká demence a senilita, nebo Alzheimer, i když ještě jedna varianta se zde nabízí. Kolik Vám zaplatili za tu Jidášskou propagandu? Neříkejte mi, že takto plácáte zadarmo! Víte – jako herce Vás mám rád, ale do politiky se raději nepleťte. Nerozumíte tomu. Věřte, pane Třísko, že kdybyste se vy, coby emigrant vykálel u sochy svobody v USA, tak jste byl na šup zpátky v Československu – emigrant, neemigrant a ještě byste dostal pár ran pendrekem na cestu. To, že my to dnes tolerujeme je jen ukázka naší slabosti a ztráty národní hrdosti. Nedělejte to prosím Českému národu ještě horší, než to má!

Zapomněl jste ještě, pane Třísko dodat, že za všechno může Putin!!!

(Jan Tříska Foto: Česká televize)
Loading...

Podobné články

 • Nechci zpochybnit verohodnost clánku, ale mám problém ho brát vázne, kdyz zde není jediný odkaz na zdroj, ze kterého autor cerpal. Takto zacházejí s informacemi oficiální média, ale na techto stránách ocekávám fakta! Nejsem jediná, kdo se takto ptá a bylo by solidní zde tyto informace uvést.
  Je totiz velmi jednoduché neco tvrdit a nasadit druhému psí hlavu. Ze je tento clánek hodne ctený a diskutovaný lze videt z poctu komentárú. Vsechny jsou dost zlostné, prestoze si nejsem jistá, jestli ti, kterí je písí, opravdu vedí, ze argumenty jsou skutecne pravdivé.
  Nedelám si iluze o osobnostech at uz z kultury, ci z politiky, ale presto mám pochybnosti vzdy, kdyz ctu neco, co nelze overit.

 • Pratele, pozustavajici politicka garnitura uz rezervovala nase miliony na ekonomicke migranty a dzihadisty. Stale nam lze, ze sem pusti jenom ty proverene. To je pohadka pro pitomce. Jestlize chcete republiku uchranit nasili skrze tyto primitivy ze stredoveku, volte jenom strany, ktere nechteji zadne uprchliky prijimat a misto toho jim pomahat tam, kde je islam a podobne klima jako v jejich domovine, odkud odesli za lepsim. Evropy nemuze resit problemy Afriky a vselikych Arabii. Volte poue strany, majici v programu vystup z EU a NATO a uzakoneni Referenda. Referendum a obcanska iniciativa jsou nezbytne nutne, abychom se mohli branit podrazum nasich politiku na nas!!!!!! Funguje uz ve Svycarsku po desetileti, je treba jenom prevzit jeho ustanoveni do zakonu CR a do ustavy. Zadne jeho upravy nesmime politikum dovolit!!!!

 • Triska utekl do USA a po STBackem sametu se vratil jako kamarad nainstalovaneho Havla. V Americe si ani neskrtnul, jenom H.Haas a J. Voskovec tam dosahli uspechu, o kterych se mu muze jenom zdat. A tak hraje tady, odkud utekl, aby zase prisel si neco vydelat. Ma pravo na svuj nazor, nevim co rekl, ci co nam doporucuje. Ani me to nezajima. Neni zadnou referenci pro nase obcany, vetsine jeho jmeno stejne nic nerika, snad jenom tem starsim, co ho pamatuji jako nadejneho mladeho herce z 60tych let. Ja jsem ho moc v oblibe uz tenkrat nemel, jeho herectvi bylo exaltovane az do nepricetnosti.

 • Včera na ČT 24 poslankyně za ODS Černochová, křičela, že musíme dávat okamžitě 100 miliard korun na zbrojení protože Rusko se roztahuje po celé Evropě a ohrožuje naší demokracii, jinými slovy Rusko se nebezpečně přibližuje k hranicím státu NATO. Všichni dnes křičí, že musíme okamžitě dávat na zbrojení 2% HDP tedy těch 100 miliard. Komunistický poslanec odpověděl, že už v současné době státy NATO dávají na zbrojení 15 x víc než Rusko a stav vojska států EU několikanásobně převyšuje stav Rusů ve zbrani. Přesto nás Rusko neustále ohrožuje. Jinými slovy, naší důchodci můžou jít vybírat popelnice. Zvýšení důchodu v letošním roce nepokryje ani inflaci. Naše společnost okrádá ty bezbranné, kteří se již nemůžou bránit. Nemůžou? Můžou! To by ale nesměli poslouchat herce Issovou a Madra s jejich heslem „PŘEMLUVTE BABKU, PŘEMLUVTE DĚDKA“. V devadesátých létech všichni dnešní důchodci volili pravici s odůvodněním, aby se naší mladí měli lépe. A výsledek jejich volby? 360 miliard odchází ročně z republiky ve formě zisků zahraničních firem na západ. Veškerá voda, vzduch patří západním firmám a tvrdě za to platíme. Otočíš kohoutek a peníze jdou do Francie, Německa. Nájmy v dnešní době dosahují od 8 tisíc do 12 tisíc a průměrný reálný plat je 12 až 14 tisíc. Aby naší kapitalisti nemuseli naším lidem zvýšit platy ani o korunu, budou sem vozit Ukrajince, kteří si budou vážit i poloviční platy než mají naši. To znamená s vděčností budou pracovat za 7 tisícovek. Dojde ještě k většímu vykořisťování naších lidí a zisky západních kapitalistů jenom porostou s tím, že nám budou nadávat, že si za to můžeme sami. Jsme vzorná kolonie západu a úrovni platu se přibližujeme Rumunsku a Bulharsku. Můžeme si za to sami. Zvonili jsme klíči a křičeli: „UŽ JE TO TADY“. Tak, to máme co jsme chtěli!

 • · Edit

  První, co mne napadlo, jestli pan Tříska takhle mluví pro peníze. Jak se říká: „Za peníze v Praze dům!“ Senilní snad není, a pokud ano, pak je mi ho líto. Kde je ten Chlap, který kdysi utekl za lepším? My jsme tu museli žít a žili jsme, jak jsme uměli. Někdo lépe, někdo hůř, ale raději bych se vrátila k tomu, co kdysi bylo, než abych se jednou musela podřizovat islámu. Vážně se mi nechce věřit, že to pan Tříska myslel smrtelně vážně.

 • Výborný článek a se všemi myšlenkami pana Rambouska souhlasím .- Myslím, že někteří lidé jsou za peníze schopni hlásat i to co je proti zdravému rozumu. A když je člověk už dementní tak se dá lehce zmanipulovat a on věří, že slouží dobru. Někteří herci a rádoby umělci jsou ochotni kvůli kariéře a penězům také kecat nesmysly. A ti vychytralí jako např. Kraus je ještě hecuje a stávají se hlásnou troubou Krause. Když se rozhlédneme po Evropě a státech, které jsou zapleveleny islámskou migrací tak musíme uznat, že tyto mladé, drzé a bojovné chlapce nemůže žádný stát, který nechce spáchat sebevraždu přijímat. Tak jak říká prezident a Okamura nulová tolerance je řešením. A ti co tady už jsou ti by si neměli příliš vyskakovat a prosazovat tady svá práva a musí žít v souladu s naším právním řádem. Žádné stavby mešit, žádná propaganda tohoto etnika, která už je schválena ministerstvem školství a už oblbují děti ve školkách a školách agitkami ve prospěch tomuto nepřizpůsobivému etniku viz program Edison. A na to peníze jsou. Na naše nemocné děti, které potřebují péči a pomůcky musí rodiče žebrat. Není to trestuhodné. Asi za to může Putin.

 • · Edit

  Dobrý den, kde najdu ten Třískův elaborát ? Zdravím, Viktor E. Korbel

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*