Švédští pracovníci budou muset jít do důchodu později, aby mohli platit za benefity pro migranty

Švédští pracovníci budou muset jít do důchodu později, aby mohli platit za benefity pro migranty

Zpráva od švédské Asociace místních orgánů a regionů (SKL) uvádí, že náklady na program sociálního zabezpečení země jsou příliš vysoké.                                               

Podle zprávy je to kvůli vysokému populačnímu růstu země, který je poháněn masivním přílivem migrantů s vysokou mírou plodnosti.

Annika Wallenskog, hlavní ekonomka SKL, řekla deníku Dina Pengar:

„Počínaje rokem 2018 očekáváme, že potřeba dobrých životních podmínek bude výrazně rychlejší než příjmy z daní.“

Šest stran z osmi ve švédském parlamentu souhlasilo s tím, že věk odchodu do důchodu bude postupně zvyšován z 61 na 64 let v roce 2026. Cílem je snížit celkové platby pro důchodce a udržet je déle na trhu práce.

Ale lepší řešení by samozřejmě bylo pravděpodobně deportovat velké množství (nelegálních) a převážně nezaměstnaných přistěhovalců. Jen v roce 2015 země obdržela 156 000 žádostí o azyl.Švédská ministryně financí Magdalena Anderssonová připustila, že země má „velké problémy“ kvůli masové migraci. Zpráva deníku Financial Times dokonce uvedla, že Švédsko je jednou z nejhorších zemí, co se týče integrace migrantů.

Profesorka sociální antropologie si myslí, že je to kvůli tomu, že Švédsko je „velmi složitá země, kde nemůžete získat práci bez vzdělání. Mnozí z těch, kteří k nám přijdou, jsou nevzdělaní – to je hlavní problém.“

Článek National Economics Editorial uvádí, že Švédsko úmyslně skrývá skutečné náklady na migraci. Podle nich by tyto náklady mohly činit až 18,6 miliardy dolarů v roce 2017 nebo 58,460 dolarů za uprchlíka ročně.

Buďme upřímní, stárnoucí pracovní síla a důchodci stojí peníze z benefitů, ale na to pracovali celý svůj život. U migrantů je to úplně jiný příběh a to je jak bude starší obyvatelstvo Švédska přímo nebo nepřímo platit za výhody pro migranty.

 

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Ansa)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*