Švédský ředitel ve škole nosí dámské šaty a lakuje si nehty, aby „porušil normy“

Švédský ředitel ve škole nosí dámské šaty a lakuje si nehty, aby „porušil normy“

„Chci ukázat studentům, že je skutečně v pořádku, když chlap nosí dámské šaty, pokud chce.“           

Ředitel školy ve Švédsku nosí dámské šaty a lakuje si nehty, aby „porušil normy“ a dal studentům příklad.

„Chci ukázat studentům, že je skutečně v pořádku, aby chlap nosil dámské šaty, pokud chce,“ řekl Henrik Theorin švédské stanici SVT.„Myslím, že je důležité ukázat studentům, že mohou vypadat, jak chtějí,“ řekl a dodal: „Není to nic, dělám to každý den, ale chci ukázat, že je možné porušovat normy.“

Theorin, který pracuje jako ředitel školy Hagaskolan ve městě Umeå, uvedl, že si také několik let lakuje nehty, což bylo rozhodnutí, o kterém začal přemýšlet v době, kdy měla škola vlastní týden pýchy.

Ředitel školy tvrdí, že se setkal pouze s pozitivními reakcemi a dodal: „Lidé zde ve škole si myslí, že je to skvělé.“

Pro 15leté ve Švédsku byla také zavedena školní lekce #MeToo, aby se postavili proti kultuře macho“.

Jak jsme informovali v září, informátorka, která pracuje ve státní mateřské škole ve Švédsku, odhalila, jak ji úředníci nařizovali, aby nikdy děti neoslovovala „on“ nebo „ona“ a aby povzbuzovala chlapce, aby nosili dámské šaty. V mateřské škole také pořádali konverzace s nejmladšími dětmi o tom, jak se chlapec zamiluje do chlapce a dívky do dívek.“

Mezitím, v úplně jiné příběhu, počet švédských mužů, kteří chtějí dobrovolnou vasektomii, vzrostl o 70 procent – z 1 430 mužů v roce 2013 na 2 470 v roce 2017. Ve městech, jako je Stockholm, počet mužů, kteří se dobrovolně sterilizují, se za posledních pět let se zdvojnásobil.

To také přispělo k tomu, že Švédové mají míru porodnosti 1,78, což je výrazně nižší, než je míra nahrazení – 2,2 dětí na ženu. To je ve srovnání s více než dvěma dětmi pro ženy s migračním původem.

Vzhledem k tomu, že Švédsko přijímá stále více migrantů z muslimského světa, není jasné, zda budou vůči Theorinovi tak tolerantní, jak doufá.

V Německu je násilné šikanování studentů a učitelů v převážně migranty osídlených školách velkým a rostoucím problémem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*