Švédský rapový umělec předpovídá občanskou válku, přemýšlí, že se odstěhuje do Afriky

Švédský rapový umělec předpovídá občanskou válku, přemýšlí, že se odstěhuje do Afriky

„Věřím, že je s tím konec,“ odpověděl švédský rapper Ken Ring na otázku „Co se stalo s nejharmoničtější zemí světa.“             

Norský národní kanál NRK vysílá program o „švédských podmínkách“, což je nedávný vymezený termín pro zhoršující se městské pohromy, které zasáhly sousední zemi. Švédský rapper Ken Ring byl pozván do studia a ukázal, že má hodně co říci.

V programu Ken Ring popsal, jak se jeho rodina a jeho rodné město Hässelby ve Stockholmu od jeho dětství změnily, což znělo jako přechod od spokojeného života k dystopii.

„Dnes je tady otevřená válka gangů, můj bratr byl zavražděn. Měl jsem 18, nebo možná 19 kamarádů, kteří byli zavražděni. Dnešní Švédsko je úplně jiná realita – dnes je ve Švédsku zcela jiný svět,“ řekl Ken Ring kanálu NRK.Když odpovídal hostiteli na otázku o prudkém vzrůstu střelby a gangových vražd, Ring zašel tak daleko, že dokonce naznačil, že fajnové oblasti bodu brzy obehnané zdí pro lepší ochranu. Ring uvedl, že on sám měl štěstí, že vydělal dost peněz, aby se mohl přestěhovat z Hässelby, kde mnoho lidí prodává drogy a zbraně. Podle Ringa je situace pro mladé lidi téměř beznadějná, ledaže uspějí jako hudební umělci nebo sportovci. Současně však mladí lidé, kteří vydělávají kolem 1 200 dolarů denně z prodeje drog, nejsou žádnou výjimkou, dodal.

Ring dále naznačil, že média a úřady nedělají dost, aby řešily problémy. „Vypadá to, že nikdy nevročily do míst jako je Rinkeby, Hässelby nebo Fittja (oblasti se špatnou pověstí známé jako ghetta nebo „zranitelné oblasti),“ dodal.

Když byl přímo konfrontován hostitelem o tzv. „no-go zónách“, jejich existenci švédské orgány vehementně popírají, Ring řekl, že jsou opravdu skutečné. Podle Ringa je situace ve skutečnosti tak špatná, že dokonce zvažoval, že se odstěhuje do Afriky, protože se to v budoucnu jen zhorší, uvedl.

„Nezapomínejme na to, že 6letí právě začnou chodit do školy. Máme zde tolik imigrantů v přeplněných předměstích, kteří dostávají více a více. Jednoho dne vše praskne,“ uvedl Ken Ring.

Podle Ringa bude Afrika ve skutečnosti bezpečnějším místem pro dospívání dětí.

„Je to bezpečnější. Můj devítiletý syn se mě zeptal: „Tati, proč je to v Hässelby nebezpečnější než v Nairobi v Keni?“ Já věřím, že je nemožné provést nějaké změny. Já věřím, že v ulicích Stockholmu bude za 20 let ode dneška otevřená válka,“ uvedl Ken Ring.

Ring se narodil matce z Keni a společně se sedmi staršími sourozenci, Ken Ring je produktivním hip-hopovým umělcem a otcem pěti dětí. V roce 2009 vyvolal polemiku tím, že si pohrával s myšlenkou, že Švédsko pravděpodobně přijalo příliš mnoho migrantů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*