Švédský politik navrhuje letištní kontroly k zamezení mrzačení ženských pohlavních orgánů

Švédský politik navrhuje letištní kontroly k zamezení mrzačení ženských pohlavních orgánů

Až 150 000 obětí mrzačení ženských pohlavních orgánů žije ve skandinávské zemi, která se řadí na vrchol různých hodnocení rovnosti. Švédský sociální demokrat Gursimer Singh obhajuje přísná opatření k zastavení tohoto nelegálního a nesmírně bolestivého postupu.

Během letní dovolené, mnoho dívek s původem v jiných zemích je pravděpodobně posíláno „domů“ jejich rodiči. Jakmile se tam dostanou, jsou pravděpodobně podrobeny takzvaným kontrolám panenství nebo mrzačení ženských pohlavních orgánů (FGM), aby se zabránilo předmanželskému sexu a byla zachována jejich „čest“, napsal sociální demokrat a aktivista za práva žen a dětí Gursimer Singh, který je také členem organizace na práva žen Varken Hora eller Kuvad ve stanovisku, které publikoval Dagens Samhälle.   Singh uvedl, že jak levicoví, tak pravicoví švédští politici tento problém řeší špatně.

Podle Singha, pravicová posedlost věnovaná svobodě volby poskytla úrodný základ pro soukromé poskytovatele zdravotní péče, kteří jsou ochotni provádět kontroly panenství a další. Singh současně připustil, že levice, včetně jeho vlastí strany, sociální demokracie, nejsou zcela odhodláni tento problém vyřešit.

„Jako sociální demokrat musím připustit, že my ani na levém křídle nejsme perfektně čistí. My pracující nalevo musíme zastavit různé náboženské síly, které se snaží proniknout do našich politických institucí. Dalším problémem jsou slepí „anti-rasisté“, kteří nejen že opakovaně popírají samotnou existenci této „kultury ctnosti“, ale také zpochybňují ty, kteří proti tomu bojují. Kvůli rasismu se spíše rozhoduje zavírat oči před existencí „kultury ctnosti“ mezi některými imigrantskými skupinami,“ napsal Gursimer Singh.

Singh ve svém stanovisku navrhl přísnější opatření k vyřešení tohoto problému, jako je informování rodičů o právních důsledcích při vystavování svých dcer FGM nebo poskytování většího vzdělání zaměstnancům škol o tom, jak tyto problémy rozpoznat a řešit.

Nicméně, nejdůležitější opatření navržené Gursimerem Singhem zahrnuje to, co označil za FGM kontroly na švédských letištích, přičemž by sestry prováděly náhodné kontroly dívek před a po cestě „domů“.

„Je to skoro směšné, jak moc mluvíme o Švédech, kteří se staví pro rovnost pohlaví s tím, co se děje. Jaká rovnost, ptám se stále sám sebe,“ uzavřel Singh.

Odhaduje se, že v uplynulých letech počet žen ve Švédsku, které podstoupily FGM, raketově vzrostl. Zatímco v roce 2015 byl odhadován počet obětí FGM na 38 000, průzkum v roce 2017 zvýšil tento odhad na 150 000. Vzhledem k tomu, že mrzačení ženských pohlavních orgánů je záležitost soukromá a zahanbující, zůstává většinou nenahlášeno, přičemž skutečný počet obětí je stále jen vyšší.

FGM, také známo jako obřezání ženských pohlavních orgánů a ženská obřízka, je rituální praxe obřezání nebo odstranění některých nebo všech vnějších ženských genitálií. Provádí se v částech Afriky, Asie a Středního východu. Podle odhadu odhadu Organizace spojených národů pro děti (UNICEF), v roce 2016 prošlo tímto postupem přibližně 200 miliónů dnes žijících žen.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*