Švédský pastor zbaven funkce kvůli sexu s nezletilým se stal ředitelem školy

Švédský pastor zbaven funkce kvůli sexu s nezletilým se stal ředitelem školy

Zatímco Švédská církev je synonymem svého liberálního postoje k sociálním otázkám včetně LGBTQ otázek, vztah BDSM s nezletilým chlapcem se ukázal být mostem příliš daleko.

Homosexuální pastor v Kalmar County byl zbaven funkce, což je nejtvrdší trest švédské církve poté, co měl sexuální vztah „s prvky BDSM“ s nezletilým chlapcem, uvedla celostátní televize SVT.

Nezletilý chlapec, se kterým měl pastor sexuální vztah po setkání na internetu, byl prý mladší 18 let, ale starší 15 let. Stránka, kde se setkali, byla věnována BDSM sexu, který zahrnuje prvky nadvlády/podřízenosti a sadomasochismu.Pastor byl nahlášen policii za „znásilnění z nedbalosti“ samotným chlapcem, ale vyšetřování bylo později zastaveno kvůli nedostatku důkazů.

Při vlastním vyšetřování našla Švédská církev v pastorově pracovním počítači a mobilním telefonu pornografický materiál, včetně materiálů dotyčného chlapce, což porušilo církevní IT politiku.

Chlapec údajně řekl, že se cítil špatně ohledně vztahu a švédská církev došla k závěru, že kněz měl oproti chlapci výhodu, protože byl o tolik starší a měl více životních zkušeností. Proto bylo rozhodnuto, že by tento muž neměl nadále vykonávat své povinnosti duchovního.

Muž se však následně přestěhoval na sever do okresu Norrbotten a nyní je ředitelem několika základních škol.

„Vzhledem k tomu, že se ta událost neopakovala, nechápu, jak by to teď mohlo něco ovlivnit. Neudělal jsem nic nezákonného. Pak jsem pracoval s problémy, se kterými jsem nemohl pokračovat“, řekl muž, citovaný SVT.

Noviny byly v kontaktu s ředitelem školy v obci, který řekl, že o incidentu s chlapcem nevěděli. Říkali, že ten muž by měl být okamžitě „konfrontován“.

Na sociálních sítích byla tato epizoda odsouzena. „Nemocný!“, napsal jeden uživatel a shrnul veřejné pobouření.

 

Švédská církev je největší evropskou luteránskou denominací s více než 5 miliony věřících a dříve státní církví. Je proslulá svým liberálním postojem k sociálním otázkám a je známá svou vehementní podporou feminismu, sexuálních menšin a migrantů, jakož i tím, že byla ustanovena první lesbickou biskupkou na světě.

V posledních letech se silně zajímá o genderové otázky, mimo jiné oslovuje Ježíše genderově neutrálním zájmenem, vydává knihu genderově neutrálních chvalozpěvů a odhaluje LGBTQ oltář, který zobrazoval biblického hada jako transsexuální ženu. BDSM sex s nezletilou se však jevil jako příliš velký most.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*