Švédský kriminolog varuje, že džihádisté mohou vstoupit do Švédska bez povšimnutí vlády

Švédský kriminolog varuje, že džihádisté mohou vstoupit do Švédska bez povšimnutí vlády

Švédský kriminolog Ardavan Khoshnood varoval, že neznámý počet džihádistů může vstoupit do Švédska díky neefektivní hraniční kontrole, což bylo nedávno odhaleno v uniklé zprávě EU.

Khoshnood, kriminolog na universitě Malmö, uvedl, že nedávná uniklá zpráva Evropské unie o nedostatečné ochraně švédských hranic mohla vést k tomu, že džihádisté se do země propašovali: „Nejzávažnější je, že tzv. džihádisté mohou vstoupit do země, aniž by o tom kdokoli věděl.“„Mnoho lidí, kteří pracují venku jako ochránci hranic, možná dříve pracovali někde jinde. Dostávají týdenní školení, budou kontrolovat pasy a pak nemají ani přístup k tomu, čemu by měli věnovat pozornost,“ dodal.

Kriminolog také reagoval na vedoucího švédské pohraniční policie Patrika Engströma, který uvedl, že náprava problémů uvedených ve zprávě EU by mohl trvat zemi až pět let, slovy: „Dlouho tady panuje naivita. Pokud Engström tvrdí že pět let, pak je to pět let. Bude trvat dlouho, než budeme moci postavit hraniční kontrolu, která bude moci dostát svého jména.“

„Neměli bychom zapomínat, že policie je orgán pod vládou a odtud je řízena. Tato zpráva však otevírá oči našim politikům, aby něco skutečně udělali,“ dodal.

Uniklá zpráva, která byla částečně zveřejněna minulý měsíc ve švédských médiích, odhaluje, že hraniční agentury jsou stěží vyškoleny s tím, že švédská kontrola hranic patří mezi nejhorší v Evropě.

Tyto zprávy přicházejí v době, kdy Švédsko je propojeno s čím dál více aktivním vyšetřováním radikální islámské teroristické činnosti, podle prokurátora Solveiga Wollstada, švédského národního zástupce právního orgánu EU Eurojust.

Jiné osoby, jako například výzkumník švédské obrany College Peder Hyllengren uvedl, že se země stala centrem mezinárodních radikálních islamistických sítí.

Hyllengren uvedl, že částečný důvod pro nárůst radikálního islámu ve Švédsku spočívá v tlaku být politicky korektní: „Riskujete, že budete označen za rasistu způsobem, který jste neviděli v jiných evropských zemích.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*