Švédský kriminolog přiznal „prudký nárůst“ násilné kriminality

Švédský kriminolog přiznal „prudký nárůst“ násilné kriminality

Švédský profesor kriminalistiky Jerzy Sarnecki potvrdil, že Švédsko v posledních letech zaznamenalo „prudký nárůst“ násilných trestných činů a nedostatek prostředků pro policii by mohl tento problém rozdmýchat.  

Profesor Sarnecki učinil jeho připomínky poté, co bylo propuštěno z vězení pět mužů po soudním řízení, při kterém byli obvinění z hromadného znásilnění. Policisté, kteří tento případ vyšetřovali, byli těžce kritizováni za dobu, kterou strávili vyšetřováním incidentu o kterém Samecki řekl, že to svědčí o jejich nedostatku zdrojů, píše švédská stanice SVT.  

„Policejní prostředky jsou extrémně omezené, takže některé případy mohou být odloženy,“ uvedl Sarnecki, který dodal: „Jsme v situaci, kdy jsme zaznamenali prudký nárůst velmi závažných násilných zločinů. Na tyto zločiny jde tolik prostředků, že některé další jsou upřednostňovány.“

Pachatelé údajného hromadného znásilnění byli propuštěni kvůli tomu, že policie nedokázala poskytnout dostatečné důkazy, které by umožnily prokurátorům prokázat, že žena neměla s muži sex dobrovolně. „S napjatými policejními zdroji, které dnes máme, může počet těchto případů růst,“ řekl Sarnecki.Násilné trestné činy, zejména smrtící střelby, ve Švédsku během posledních šesti let dramaticky vzrostly. Podle registru Národní rady švédského registru smrti se počet smrtelných přestřelek za posledních devět let zdvojnásobil.

Švédská agentura pro trestní statistiku Brå také zaznamenala za poslední rok prudký nárůst smrtících přestřelek.

Nedostatek prostředků pro policii byl v letošním roce patrný u několika případů. V jižním Laponsku, v oblasti blízké velikosti Dánska, byla policie omezena pouze na jedno hlídkové vozidlo.

V oblastech, které nejsou součástí hranic, jako jsou předměstí Stockholmu obydlené převážně migranty, policejní přítomnost klesá, neboť jediná policejní stanice v oblasti  Järva má být uzavřena kvůli nedostatku personálu.

Deník Breitbart London v loňském roce informoval, že mnozí švédští policisté uvažují o odchodu z policejních řad a to kvůli platebním neshodám a nebezpečným pracovním podmínkám. Incidenty jako říjnový bombový útok na policejní stanici v Helsingborgu pravděpodobně policejní morálku nezlepší.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:  Fredrik Sandberg/TT)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*