Švédský hudební festival Bråvalla trvale zrušen po vlnách sexuálních útoků

Švédský hudební festival Bråvalla trvale zrušen po vlnách sexuálních útoků

Organizátoři největšího hudebního festivalu ve Švédsku oznámili, že tato událost bude zrušena kvůli vlně sexuálních útoků z loňského roku.

Organizátoři FKP Scorpio oznámili, že neexistují plány na obnovení festivalu Bråvalla po spekulacích, že by se mohl konat v roce 2019, píše Norrköpings Tidningar.  

Kajsa Apelqvist, která řídí vztahy s veřejností v této organizaci, uvedla: „Je to velmi smutné rozhodnutí, ale celkový obraz, který máme, je, že nemůžeme rozvíjet festival způsobem, jakým chceme být v budoucnu relevantní pro naše návštěvníky.“Na otázku o vlně sexuálních útoků na festivalu, které vedly ke zrušení akce v letošním roce, Apelqvist řekla: „Vždy jsme tvrdili, že to není problém festivalu, ale sociální problém. Jak zajistíme našim návštěvníkům bezpečnost v něčem, co sami neustále vyvíjíme, a to je něco, co nikdy nedokončíme.“

„Věřím, že jsme přispěli k tomu, že lidé mluví, vystupují a hlásí spáchané trestné činy. Je dobré, že lidé ukazují, že na to neserou. Na to jsme hrdí,“ dodala Apelqvist.

V loňském roce na festivalu došlo k nejméně 11 sexuálním útokům, z nichž tři vedly k zatčení, rok předtím si téměř 40 mladých dívek stěžovalo, že byly sexuálně obtěžovány nebo zneužívány muži často označovanými jako „cizinci“.

Jedna oběť, 17letá Alexandra Larssonová, popsala útočníky slovy: „Byli to pravděpodobně přistěhovalci. Nerada to říkám. Ale je to pravda.“

V důsledku sexuálních útoků v Bråvalle a dalších hudebních festivalech ve Švédsku, feministka Emma Knyckare v loňském roce oznámila, že plánuje festival, na který budou mít muži zákaz vstupu, aby se zabránilo sexuálnímu zneužívání a obtěžování. Dosud se žádný takový festival nekonal.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Foto: Facebook)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*