Švédský důchodce u soudu, protože na internetu napsal, že jsou somálští migranti „LÍNÍ“

Švédský důchodce u soudu, protože na internetu napsal, že jsou somálští migranti „LÍNÍ“

Švédský 70letý muž musel podstoupit soudní řízení ve městě Uddevalla poté, co jej aktivisté sociální spravedlnosti udali na policii, že na sociálních sítích uvedl, že jsou somálští migranti „líní“.    

K soudnímu líčení došlo poté, co byl muž udán na policii levicovou aktivistickou skupinou Näthatsgranskaren, protože napsal na Facebooku příspěvek, že se domnívá, že somálští migranti jsou „líní lidé“ informoval deník Nyheter Idag.      Jeho komentář byl reakcí na článek švédské veřejnoprávní stanice SVT, která poukázala na to, že asi 20 procent Somálců ve Švédsku nemá práci. Muž pod článkem napsal, že je to lež a že „žádný Somálec nemůže pracovat, protože jsou to nejlínější lidé na světě.“

I když muž zveřejnil tento komentář v loňském roce, policie jej začala řešit až nyní kvůli aktivistické skupině, která se od svého založení hlásí ke zvýšenému počtu stíhání v důsledku trestné činnosti z nenávisti. Skupina uvedla v únoru loňského roku, že udala policii nejméně 800 lidí.

Skupina také tvrdí, že mnoho lidí, které udala, mají tendenci být důchodci, přičemž jeden případ 65leté ženy zahltil sociální sítě poté, co žena natočila video v němž podrobně popsala chování policie.

Muž ohledně soudního řízení v Uddevalle řekl policii, že si nepamatuje na původní příspěvek, ale věří, že to byl on, kdo napsal online mnohem tvrdší prohlášení.

„Psal jsem někdy o muslimech. Polovina mé rodiny jsou muslimové a dokonce i oni někdy říkají, teď bude po všem,“ uvedl.

V uplynulých letech došlo ve Švédsku také k několika odsouzením za nenávistné projevy, včetně případu z roku 2017, kdy dostal muž z Göteborgu také ve věku 70 let pokutu ve výši přibližně 34 527.000 Kč za to, že napsal na Facebooku, že jsou muslimové „opice“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*