Švédsko zakázalo vánoční osvětlení pod rouškou „bezpečnosti“

Švédsko zakázalo vánoční osvětlení pod rouškou „bezpečnosti“

Tato změna je vítězství pro ty, kteří chtějí zmírnit připomenutí křesťanských tradic země.        

Na rozdíl o předešlých let, v mnoha švédských městech nebude tyto Vánoce existovat žádné vánoční osvětlení, informoval deník SVT. Formálně je nový zákaz z „bezpečnostních důvodů“.

Švédská dopravní správa Trafikverket zakáže obcím dát svá vánoční světla na stožáry veřejného osvětlení o které se úřad stará, a v mnoha malých městech to znamená, že centrální ulice nebudou mít ve skutečnosti žádná vánoční světla.

Tato změna je vítězství pro ty, kteří chtějí zmírnit připomínku křesťanské tradice v zemi, ale podle švédské správy Trafikverket je toto rozhodnutí k drastické změně kvůli „bezpečnosti“.

„Stožáry nejsou stavěny pro hmotnost vánočních světel, a musíme odstranit vše, co by tam nemělo být. Musíme nejprve zaručit bezpečnost,“ řekl Eilin Isaksson, národní koordinátor švédské dopravní správy deníku SVT.

Není jasné, kolik takových stožárů veřejného osvětlení v minulých letech spadlo kvůli vánočnímu osvětlení dolů, je však zřejmé, že obce nedokážou pochopit priority švédské správy.

V naší obci máme problémy s divokou zvěří a ploty a s tím, že lidé umírají kvůli zvěři běžící po silnici. Myslíme si, že to je mnohem důležitější otázka pro švédskou správu Trafikverket, než vypínat naše vánoční osvětlení, řekla  starostka Lititze, Marie Johanssonová deníku SVT.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*