Švédsko vyhrožuje státům EU sankcemi, pokud nemají stejný postoj k migraci

Švédsko vyhrožuje státům EU sankcemi, pokud nemají stejný postoj k migraci

Švédsko přijalo přistěhovalectví a prochází rychlou změnou v demografii svého obyvatelstva. Premiér Stefan Löfven nyní vyhrožuje, že budou uvaleny sankce na ostatní země, které nemají stejný postoj k migraci.        

Švédský premiér Stefan Löfven je připraven uvalit sankce na země EU, které jsou proti přijetí uprchlíků, jako je Maďarsko.„Ano, jsem připraven to udělat,“ řekl Löfven v rozhovoru s deníkem Dagens Nyheter, kde se zabýval možností sankcí. „Protože dříve nebo později musíme přijmout společnou odpovědnost za přijímání migrantů. Jedna, dvě nebo tři země to neunesou, musíme s tím pomoci.“

„Pokud nejsou připraveny převzít odpovědnost, pak je to bude stát, nebude možné získat finanční prostředky EU stejně jako dnes,“ pokračoval Löfven. „Maďarsko je jednou zemí, která získala největší podporu ze strany EU a tvrdí: Ne, my nepřijímáme odpovědnost za přistěhovalectví“.

Löfven zdůraznil, že je připraven si dupnout a prohlásil, že několik dalších zemí je připraveno je následovat.

Löfven nakonec vyjádřil naději, že EU bude schopna vypracovat společnou přistěhovaleckou politiku, což dnes zjevně není.

Löfven dlouho volá po spravedlivém rozdělení migrantů a vyzývá své kolegy z EU, aby jim pomohli se zátěží. Několik východoevropských zemí, jako je Polsko, Maďarsko, odmítlo názor, že musí přijímat žadatele o azyl z jiných zemí EU.

Během evropské migrační krize se Švédsko stalo jednou z nejštědřejších zemí EU. Jen v roce 2015 při vrcholu migrační krize přišlo do Švédska s populací 10 miliónů lidí rekordních 163 000 žadatelů o azyl. V návaznosti na tento rekord Švédsko přijímá více než 20 000 žadatelů o azyl ročně.

Maďarsko, podobně velká země, se účinně postavilo proti přistěhovalectví, což postavilo Budapešť na kolizní kurz s Bruselem. Zatímco více než čtvrtina švédského obyvatelstva má přistěhovalecký původ, Maďarsko nadále zůstává 93% maďarské.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Švédsko vyhrožuje státům EU sankcemi, pokud nemají stejný postoj k migraci

  • Buď jsou migranti obohacením a byli by hloupí, kdyby se o ně dělili, nebo je to naopak a pak není divu, že stále tlačí na to, aby si je vzal někdo jiný. Švédsko i Německo si deformovanou sociální politikou zadělalo na problém a musí si ho vyřešit. Není možné pomazat cukrem dům a pak chtít, aby si vosy vzal soused.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*