Švédsko vyhostí 6letého sirotka na Ukrajinu, zatímco udělilo amnestii 9 000 Afgháncům

Švédsko vyhostí 6letého sirotka na Ukrajinu, zatímco udělilo amnestii 9 000 Afgháncům

Humanitární velmoc Švédsko znovu ukázalo, že nemá žádný problém upřednostnit jednu zranitelnou osobu před druhou v tom, koho vykázat a komu by mělo být umožněno zůstat z humanitárních důvodů v zemi.  

Když měl Denis 5 let, jeho matka byla nalezena mrtvá v bytě v Södertälje. Když se ho jeho otec zřekl, chlapec se stal sirotkem.Nyní se švédská migrační agentura rozhodla, že bude zcela sám vyhoštěn na Ukrajinu. Tam pravděpodobně skončí v sirotčinci, protože tam nemá žádnou rodinu, která by se o něj mohla postarat, píše deník Expressen.

Denis požádal o povolení k pobytu se svou matkou dne 9. listopadu 2017. Ona pak požádala o azyl pro svého partnera.

Dne 10. března tohoto roku byla matka Denise nalezena mrtvá. Policie nejprve zatkla jednoho muže, ale ten byl později zproštěn obvinění.

Podle okresní prokurátorky Emmy Olsson již neexistuje podezření, že by byl spáchán trestný čin, píše deník Länstidningen in Södertälje.

Dnes Denis žije se svými prarodiči, kteří přišli do Švédska před šesti lety. Poté požádali o jeho adopci, ale migrační agentura trvá na svém a je odhodlána Denise ze země vykázat.

„Bude z něj sirotek. Nemá tam žádnou rodinu,“ říká Midia Soufi, právní zástupkyně Denise. Ona tvrdí, že Denis je ve velmi zranitelné situaci s jedním mrtvým rodičem a jedním, kdo se jej vzdal prostřednictvím ukrajinského soudu.

Pokud bude vyhoštěn, přijde o svou jedinou jistotu, kterou dnes tvoří jeho prarodiče. Midia Soufi podala v srpnu žádost o zastavení deportace v pokusu zastavit jeho vyhoštění, ale migrační agentura se rozhodla Denise přesto vyhostit.

Navzdory své zranitelné situaci a skutečnosti, že se o něj mohou postarat jeho prarodiče, kteří jej chtějí ve Švédsku adoptovat, migrační agentura se domnívá, že by měl být vyhoštěn do země, ve které nemá žádné opatrovnictví.

To vyvolává jednu zásadní otázku, jak může Švédsko pustit do země asi 9 000 Afghánců, u nichž se v mnohých případech zjistilo, že lhali o svém původu a věku, zatímco pro ně není dostatek bydlení ani zaměstnání?

Někteří se také zajímali o to, proč švédská vláda pustí do země muslimy, z nichž jsou někteří extremisté, kteří vypalují synagogy nebo zabíjí své příbuzné kameny, a dovolí jim zůstat v zemi z „humanitárních“ důvodů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Švédsko vyhostí 6letého sirotka na Ukrajinu, zatímco udělilo amnestii 9 000 Afgháncům

  • Pane Betlachu,
    souhlasím a nechápu postoj Švédů. Můžeme předpokládat, že takový sirotek do budoucna zmaří , dejme tomu, 5 životů. To je tak jedna rodina. Pokud však vyprodukuje se třemi manželkami 12 dětí, zcela jistě „bohatě“ nahradí těch pět . Tak sláva ! Fakt by si ho měli nechat. Jsou jen proti sobě. Pozn: jen si vezměte, že pravděpodobnost, že 1 z 12 bude génius je daleko větší, než 1 z pěti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*