Švédsko vítá džihádisty, ale chce deportovat křesťanskou uprchlici, které v Íránu hrozí trest smrti

Švédsko vítá džihádisty, ale chce deportovat křesťanskou uprchlici, které v Íránu hrozí trest smrti

Aideen Strandsson, křesťanka z Íránu, čelí deportaci ze Švédska poté, co byla její žádost o azyl zamítnuta místními orgány.

Žena konvertovala z islámu na křesťanství, poté, co měla sen o Ježíši a kvůli své konverzi již odbržela od muslimů výhrůžky.

Aideen přišla do Švédska v roce 2014 a byla veřejně pokřtěna. Když prosila, že by mohla čelit v Íránu trestu smrti kvůli odpadlictví, švédští úředníci jí řekli, že „to není náš problém, pokud jste se rozhodla stát se křesťankou, je to váš problém.“

Deník CBN píše, že odborníci tvrdí, že Aideen jako křesťanka čelí možnému znásilnění a možnému trestu smrti ze strany radikálního islámského režimu, pokud bude deportována zpět do země. Jedná se o porušení Ženevské úmluvy o lidských právech, v níž se uvádí, že „uprchlíci se nemají vracet do země, kde mohou čelit vážnému ohrožení jejich života nebo svobody.“

Ženě byla nedávno nabídnuta práce v technologickém gigantu Ericsson jako technologická vývojářka, ale nemohla práci přijmout, protože podle švédské vlády je ve Švédsku „nelegálně“. Aideen apelovala na dočasné pracovní povolení, ale byla odmítnuta a proto nemá šanci se o sebe sama postarat.Mezitím se do Švédska vracejí džihádisté, kteří bojovali pro Islámský stát v Sýrii a dostávají daňovými poplatníky placené kurzy, ubytování a dokonce zrušení dluhů.

Švédská vláda také dává vracejícím se džihádistům zvláštní status a chráněné identity, aby místní obyvatelé nemohli odhalit, kým jsou a aby jim pomohli získat nová pracovní místa. To se obvykle ve Švédsku provádí pouze za velmi zvláštních okolností pro osoby, které čelí vážným hrozbám.

Švédská ministryně pro kulturu a demokracii Alice Bah Kuhnke uvedla, že vracející se bojovníci Islámského státu by měli být integrováni do společnosti. Zdá se, že Švédsko deportuje křesťanské uprchlíky, kteří uprchnou před pronásledováním z muslimských zemí, ale vracející se teroristé dostanou vše potřebné k integraci do švédské společnosti.

Poté, co se tento případ dostal na veřejnost díky CBN, došlo k novému obratu a ženě nabídlo azyl ve své zemi Maďarsko.

„Chráníme Maďarsko před invazí muslimů, ale pomáháme skutečným uprchlíkům, těm, jejichž životy jsou ohroženy kvůli jejich náboženství, národnosti či politickým názorům,“ napsal vicepremiér Zsolt Semjén na webových stránkách maďarské vlády.

Zsolt Semjén zdůraznil, že země odlišuje to, co nazývá ekonomickými migranty a skutečnými uprchlíky. Také uvedl, že křesťanští lidé mohou být snadno integrováni do evropských zemí na rozdíl od muslimů, kteří se integrovat nechtějí. Semjén dodal, že je morální a ústavní povinností Maďarska pomáhat křesťanským uprchlíkům, kteří hledají bezpečné útočiště.

 

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu Foto: Aideen Strandsson/Facebook)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*