Švédsko umožňuje protesty migrantů i přes zákaz shromažďování

Švédsko umožňuje protesty migrantů i přes zákaz shromažďování

Švédská vláda v úterý odpoledne umožnila velké skupině pro-palestinských aktivistů protestovat bez povolení před migračním úřadem, přestože bylo zakázáno shromáždění 50 a více osob.Zhruba 70 protestujících aktivistů se shromáždilo před budovou Migrační rady v Göteborgu, aby vyjádřili nespokojenost s tím, že některým palestinským migrantům bylo odepřeno povolení k pobytu, informují švédské noviny Expressen.

Protesty probíhají od 8. ledna.

„Sedí tam víceméně každý den, já tomu rozumím,“ řekl policejní mluvčí Peter Adlersson.

Protesty se mohly konat i přesto, že skupina migrantských aktivistů nezískala povolení a porušila zákaz země shromažďovat více než 50 osob, aby tím omezila šíření koronaviru.

„V tuto chvíli je necháme na pokoji. Pokud to budeme považovat za nutné, rozpustíme to, tato hodnocení jsou prováděna stále. Pro tuto konkrétní demonstraci, je velmi tichá, protože se posadí a dokonce mlčí. Vypadají nespokojeni se švédskou Radou pro migraci, “řekl Johan Ljung, policista, který byl v době protestu ve službě.

V této době má Švédsko podle údajů Univerzity Johna Hopkinse 4 435 případů nakažených novým typem koronaviru.

Švédská levicová vláda byla široce kritizována za způsob, jakým řeší pandemii koronaviru. Na rozdíl od většiny zemí, Švédsko neuzavřelo své hranice a nestanovilo povinný sociální distanc.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*