Švédsko: Školačka hromadně znásilněna, policie nechce odhalit útočníky

Švédsko: Školačka hromadně znásilněna, policie nechce odhalit útočníky

Policie ve Švédsku, která hledá tři muže, kteří přepadli a znásilnili školačku na cestě domů, nechce zveřejnit popisy pachatelů.   

Školačka byla napadena na hřbitově v 15:00 hodin v Östervåle, lokalitě s populací pouhých 1.600 obyvatel v městečku Uppsala, píše SVT.    

Veřejnoprávní kanál naznačil, že „nejméně“ jeden z mužů ji znásilnil a policejní vyšetřovatel Daniel Nilsson potvrdil, že úřady „mají jasný obraz o tom, co se stalo a není pochyb o tom, že ke zločinu došlo na hřbitově.“Nilsson také potvrdil, že policisté mají „dobrý popis“ útočníků – ale tvrdí, že tento popis nedají k dispozici médiím, zatímco sledují „jiné záležitosti“ navzdory skutečnosti, že k útoku došlo před několika dny.

Švédská vláda byla jedním z nejvíce nadšených příjemců údajných uprchlíků na vrcholu migrační krize a opoziční strany, jako například Švédští demokraté připsali tento krok k zjevnému nárůstu počtu znásilnění a dalších sexuálních zločinů ve skandinávské zemi.

Bylo obtížné učinit nějaké konečné prohlášení o vztahu mezi sexuálními útoky a masovou migrací, protože švédská vláda vytrvale odmítá zveřejnit informace o etnickém původu kriminální populace.

Švédská národní rada pro prevenci kriminality (Brå), která se zabývá trestní statistikou, uvedla, že shromažďování údajů o zločinectví z řad migrantů není součástí jejich poslání.

Vláda dokonce navrhla, že by mohla omezit přístup do Lexbase, který archivuje právní dokumenty pro právní profesionály a novináře schválené vládou, aby zastavila nezávislá média a výzkumné pracovníky, kteří se snaží vytvořit obraz o vlivu, který má migrace na zločiny.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*