Švédsko si posvítí na islámské školy, které nepodporují rovnost pohlaví

Švédsko si posvítí na islámské školy, které nepodporují rovnost pohlaví

Švédsko si došlápne na školy, které nepodporují rovnost žen a mužů, podle švédského ministra školství. Tato iniciativa je součástí celkového plánu vlády, jak obecně odstranit náboženský vliv ve školách.     

Gustav Fridolin uvedl, že zahájil vyšetřování zpřísněné regulace nezávislých náboženských škol tím, že zarazí ty, které nepodporují „základní hodnoty“ Švédska.

„Regulační rámec bude zpřísněn,“ napsal Fridolin pro deník Aftonbladet. „Ti, kteří nepodporují základní hodnoty v oblasti rovnosti a lidských práv, by měli být zastaveni, aby neprovozovali svobodné školy ve Švédsku.“Nové předpisy zajistí, že školy budou„aktivně podporovat rovnost“ a „umožní studentům rozvíjet své dovednosti a zájmy nezávisle na pohlavní identitě,“ napsal Fridolin. Očekává se, že omezení budou mít nejvíce dopad na muslimské školy.

Ministr dále zdůraznil, že „žádné dítě by nemělo být vystaveno přímému nebo nepřímému nutkání účastnit se náboženských aktivit ve kterékoli škole ve Švédsku,“ i když tato škola byla založena náboženskou organizací. „A veškeré vzdělání by mělo být zcela bez náboženského vlivu,“ napsal Fridolin.

Nicméně, náboženské omezení se nevztahuje na židovské školy, řekl Fridolin v následném rozhovoru, protože „nemá smysl napadat židovské školy, které existují ve Švédsku od padesátých let.“

Švédsko má více než 60 náboženských škol, z nichž je většina křesťanských, asi 11 islámských a několik židovských, podle deníku Local.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*