Švédsko se „v tichosti“ připravuje na vypuknutí eboly a buduje izolační jednotku pro pacienty

Švédsko se „v tichosti“ připravuje na vypuknutí eboly a buduje izolační jednotku pro pacienty

Smrtící a vysoce nakažlivá nemoc ebola již dříve potrápila několik zemí střední Afriky. Dnes je v důsledku globalizace a rozsáhlé migrace vystavena riziku také země jako je Švédsko, která se obává, že bude zasažena touto obávanou epidemií.

Příprava na epidemii byla ve Švédsku extrémně mizerná, ale nyní se to mění, protože Fakultní nemocnice v Malmö buduje izolační jednotku pro pacienty s ebolou, informoval švédský národní kanál SVT.                   V oblastech jižního zdravotního regionu existuje obava z nedostatečné připravenosti. Nejedná se o otázku jestli, ale kdy k nové epidemii dojde, tvrdí vedoucí operace ve Fakultní nemocnici Skåne Maria Josephsonová.

Jednotka, která měla být připravena na koci roku 2019 však může pojmout pouze několik pacientů s ebolou. V případě rozsáhlejší kontaminace to nebude dostačující.

Státní zdravotní úřady se rozhodly, že nebudou příliš diskutovat o nemocech, jako je ebola, aby nevyvolaly u občanů paniku.

Nechtějí naznačovat vážnou hrozbu, proto nekoordinovaly vládní iniciativy a nechaly to jen na krajských radách, zda posílí svou připravenost, nebo ne.

Jižní oblastní zdravotní rada se nyní rozhodla připravit se na vypuknutí epidemie eboly, o níž se domnívá, že dříve nebo později zasáhne region.

Ebola je virus, který způsobuje hemoragickou nebo krvácivou horečku. Míra úmrtnosti je vysoká a neexistují žádné účinné léky nebo aktivní vakcíny.

Inkubační doba může být od několika týdnů až po měsíce, což znamená, že infekce může být rozšířena dříve, než se lidé začnou cítit nemocní.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*