„Švédsko se stalo varovným symbolem mnoha zemí, příkladem hrůzy neúspěšné přistěhovalecké politiky“

„Švédsko se stalo varovným symbolem mnoha zemí, příkladem hrůzy neúspěšné přistěhovalecké politiky“

Několik předních norských ministrů strany Frp v parlamentu hovořilo pro norskou stanici TV2. Podle jejich názoru švédská „mainstreamová přistěhovalecká politika“ zašla příliš daleko a je už příliš pozdě na to, aby byla úspěšná.

Švédsko se stalo varovným symbolem mnoha zemí, příkladem hrůzy neúspěšné přistěhovalecké politiky. Jeho image po celém světě se zcela změnil.

Například proslulý „Poslední večer ve Švédsku“ od Donalda Trumpa, mediální pokrytí a kritika Švédska ze strany Maďarska, posílily podporu maďarské straně Fideš.Nicméně, možná méně nápadná, je švédská zdiskreditovaná pověst u jeho severských sousedů. Zatímco termín „Švédský stát“ u jeho švagra Norska může být ve Švédsku u mnohých neznámý, je to termín, který většina Norů používá.

To shrnuje silný, kritický pohled na švédskou přistěhovaleckou politiku a jak byla desetiletá debata potlačována politickou korektností. Ačkoli již debata nyní začala, mnozí Norové se domnívají, že je pro Švédsko již příliš pozdě.

Ve zprávě na norské stanici TV2, přední poslanci Frp uvedli, že „je pro Švédsko příliš pozdě“ na to zemi uklidnit a napravit rozsáhlé problémy, které vznikly v důsledku masového přistěhovalectví.

Jon Helgheimm mluvčí imigrační politiky Frp přisoudil pokračující velké problémy Švédska v dohledné budoucnosti jeho „bezhlavé imigrační politice“.

Poslanec Ulf Leirstein vysvětlil stanici TV2, že je nemožné, aby Švédsko integrovalo do společnosti všechny přistěhovalce, které přijalo.

Jon Helgheim vykreslil ponurý obraz Švédska, ve kterém závazky a ekonomické důsledky mimořádně vysokého přistěhovalectví ovlivní zemi na hodně dlouhou dobu.

„Já bych hlasoval pro SD, kdybych žil ve Švédsku. Myslím, že hlavním problémem ve Švédsku je nyní přistěhovalecká politika,“ tvrdí Leirstein. Věří, že SD je jedinou stranou ve Švédsku, která má odvahu řešit v politické agendě otázky přistěhovalectví.

Leirsteinův kolega Christian Tybring-Gjedde si myslí, že je čas navázat formální spolupráci mezi Frp a SD. Chce pozvat vůdce strany SD na výroční konferenci strany Frp.

„Potřebujeme společně pracovat na problémech, protože Evropa se potýká se stejnými problémy,“ uvedl. Dále vysvětlil, že západní liberální demokratické hodnoty jsou kvůli islámu ohroženy a dodal: „Hodnoty svobody, které norská společnost a Evropa vybudovaly, nejsou součástí islámu.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*