Švédsko: První školka zavádí pro děti vegetariánskou stravu, aby „zachránila planetu“

Švédsko: První školka zavádí pro děti vegetariánskou stravu, aby „zachránila planetu“

Mateřská škola ve Švédsku zavedla vegetariánskou stravu pro všechny své studenty, aby údajně pomohla v boji proti změně klimatu.  

Toto radikální pravidlo bylo implementováno v mateřské škole Gitarren ve městě Umeå a představuje zatím první pokus městské školy zcela odstranit maso z jídelníčku. Všechna jídla podávaná v předškolním zařízení budou zcela bezmasá a studenti nebudou mít možnost se rozhodnout pro neúčast v tomto šíleném kroku, informuje švédská televizní stanice SVT.Když bude tento program spuštěn – asi za dva týdny – tak budou snídaně, oběd a svačiny zcela vegetariánské a ti, kteří budou chtít jíst maso, nebudou mít takovou možnost. Nebudou existovat žádné výjimky.

Učitelé tvrdí, že škola dostala pouze pozitivní zpětnou vazbu od rodičů a dětí.

Učitel Markus Sandström tvrdí: „Dostali jsme pouze pozitivní reakce a mnoho z nich je vděčných.“

„Věříme a doufáme, že to tak bude natrvalo. Tohle je ta myšlenka, ale bylo to trochu drastické, udělat to okamžitě tímto způsobem Nejprve to musíme správně vyhodnotit, “dodal Sandström.

Škola najala dietologa, aby dohlížel na zavedení nového menu a aby zajistil, že všechny děti ve věku od 1 do 6 let dostanou přiměřenou výživu z bezmasé stravy.

Přestože Sandström tvrdí, že všechny reakce na nový program byly dosud pozitivní, je si dobře vědom toho, že tento program by mohl být kontroverzní.

„Chceme ujasnit, že na tom není nic politického. Je to něco, co děláme, protože si myslíme, že to bude mít pozitivní dopad na klima,“ řekl Sandström.

Švédsko je v popředí, co se týče boje proti změně klimatu na svou populaci. V září švédský profesor navrhl, aby lidé začali přemýšlet o konzumaci lidského masa jako náhrady za zvířecí maso v boji proti změně klimatu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Švédsko: První školka zavádí pro děti vegetariánskou stravu, aby „zachránila planetu“

  • Takto se podmíněná planeta donucováním i když pozitivní kapkou nikdy nezachrání. Tak jako zničení časem které je ve druhé fázi nelze zastavit. Donutit bezbranně děti aby jedli maso a pak je donutit bez jejich svobodné vůle ho nejíst je dvojí metr. Odnaučit se jíst maso je pomalý proces a ještě těžší je, vysvětlit ho na jemno-hmotné úrovní hrubo-hmotnému myšlení. Děti to možná pochopí ale dospělým co jí maso už ne. Dnes se nikdo bez skutečné znalosti vědy o životě nedozví, proč se dějí věci, které jsou po mnoha tisíciletí přirozenou věcí, která nám byla odebrána nepochopením. Jíst maso a zároveň ho zakazovat a nutit ho nejíst je zcela nevhodné chování. Bohužel v dnešní době i vegetariánská strava není zdravá. Stálé chemické hnojení, ničení půdy, ovzduší, vody, kyselé deště, prostředí nasáklé…. atd. je z velice nízkého pohledu etiky, morálky a zdravotního zcela nedostatečné řešení. Proč se k tomuto dospělo pouze u předškolních dětí do 6 let? A dále se píše, že studenti nebudou mít možnost se rozhodnout pro neúčast v tomto šíleném kroku. Myslet si podle učitele, že to bude mít pozitivní dopad na klima je nezkušená iluze. Nikdo nedokáže zlikvidovat přírodu jako nevědomý a ovládaný člověk.

  • Proc ne? Vegetarianska strava jeste nikomu neublizila. Je zdrava. Jen si myslim, ze by mely deti mit ve skolce vyber s mase i bez masa.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*