Švédsko: Nemuslimská škola přinutila 9leté děti slíbit věrnost Alláhovi a napsat: „Patřím islámu“

Švédsko: Nemuslimská škola přinutila 9leté děti slíbit věrnost Alláhovi a napsat: „Patřím islámu“

Podle zneklidněné rodičky, učitelka vyhrožovala zadržením její dcery, pokud se odmítne zúčastnit lekce, která zahrnovala přiznání k islámské víře v dopise a modlitbě.

Škola Söderfors v Tierpu se dostala pod palbu kritiky kvůli svým neortodoxním metodám výuky náboženství.Podle zpravodajského portálu Katerina Magasin, děti třetího stupně byly nuceny během lekce náboženských studií přihlásit se v dopise k islámu a Alláhovi. Devítileté děti mimo jiné musely psát „Patřím islámu“.

Matka devítileté dívky Anamaria von Roteliucová řekla deníku, že se žáci také museli účastnit modlitby, zatímco se ve třídě ozývaly zvuky minaretu. Děti navíc musely vybarvit na kusu papíru mešitu.

Když se žáci ptali, zda se této aktivity musí skutečně účastnit, učitelka jim odpověděla, že musí. Podle Podle von Roteliucové, která vše podrobně popsala v příspěvku na Facebooku, učitelka vyhrožovala její dceři zadržením, pokud se odmítne úkolu účastnit. Dívka nejdříve odmítla slíbit věrnost Alláhovi, ale nakonec musela napsat: „Patřím islámu“.

„Když se má dcera vrátila domů, byla úplně zničena,“ řekla Anamaria. „Řekla mi: Mami, včera jsme měli islám a oni nás přinutili říct, že jsme muslimové. Řekla mi, že během hodiny utekla z třídy s pláčem, běžela na toaletu a modlila se k Bohu. Od té doby se cítí mizerně. Já sama jsem velmi rozzlobená a zuřím. Jak to můžete udělat? Jsme křesťané a mé děti by neměly být ve škole podrobeny nucené islamizaci“.

Škola Söderfors není náboženská a podle Roteliucové její učitelé nemají muslimské vzdělání. Žena poté kontaktovala ředitele školy a dostala odpověď, že škola pracovala na světových náboženstvích. Podle Roteliucové musí tato „náboženská indoktrinace“ skončit….

V návaznosti na rozruch obec Tierp zveřejnila tiskovou zprávu, ve které uvádí, že ve školách nedochází k islamizaci. Obec navíc zaútočila na tyto informace a označila je za „šíření fám“, „nechutné tvrzení“ a „nepodloženou kritiku“.

Podle obce by se tato lekce měla vnímat v kontextu, kde jsou studenti různým způsobem inspirováni ke změně své perspektivy, aby si vybudovali porozumění základům a modelům myšlení v různých náboženstvích.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*