Švédsko: Nelegální migranti s nařízením k deportaci budou kvůli pandemii propuštěni

Švédsko: Nelegální migranti s nařízením k deportaci budou kvůli pandemii propuštěni

Nelegální migranti ve Švédsku, kteří čekají na deportaci zpět do svých domovin, jsou švédskými úřady propuštěni, protože lety po celém světě byly zastaveny a hranice byly zapečetěny v důsledku vypuknutí viru COVID-19.

Vedoucí pohraniční policie Ulrica Granbergová tvrdí, že zadržovací střediska plná migrantů, kteří mají být deportováni, musí některé z nich propustit, protože uzavřené hranice způsobily, že je téměř nemožné provádět příkazy k deportaci, píše deník Nyheter Idag.Podle Granbergové k tomu již v Bergslagenu došlo u nejméně čtyř migrantů.

Granbergová uvedla, že  rozhodnutí o tom, kdo přesně bude propuštěn, by mělo být založeno na vyhlídkách, že bude moci být proveden příkaz k vyhoštění v „přiměřeném časovém rámci“, jak je uvedeno v zákoně a dodala, že pokud je známo, že migrant nemůže být deportován v rámci několika měsíců – možná půl roku nebo rok – musí být propuštěn“.

„Existuje bezprostřední riziko, že se budou skrývat,“ tvrdí Granbergová.

Jak jsme informovali minulý týden, podle nových pokynů vypracovaných k řešení pandemie koronaviru (COVID-19) by nelegálním migrantům ve Švédsku mohla být také dána vyšší priorita v oblasti zdravotní péče, než starším domorodým obyvatelům.

Národní rada zdravotnictví a sociálních věcí vydala pokyny zdravotnickým pracovníkům, v nichž konkrétně uvádí, že s pacienty by mělo být zacházeno na základě jejich zdraví – a tedy šancí na uzdravení – spíše než podle toho, zda jsou švédskými občany nebo zda jsou v zemi ilegálně, podle deníku Nyheter Idag.

V praxi to znamená, že starším lidem nebo osobám s již existujícím zdravotním stavem, mezi švédskou domorodou populací, by mohla být dána nižší priorita než nelegálním migrantům.

Mluvčí Rady zdravotnictví uvedl, že tyto pokyny jsou nezbytné k zastavení šíření viru.

Nyheter Idag již uvedl, že vláda má plány na třídění pacientů v případě, že ohnisko přetíží zdravotnické služby. Pokud k tomu dojde, mohou být tyto pokyny skutečně zavedeny do praxe – s potenciálně fatálními důsledky pro některé Švédy.

A specialista na infekce Staffan Sylvan minulý měsíc v článku pro deník Expressen uvedl, že švédský zdravotnický systém je na velké propuknutí zcela nepřipravený.

Švédská přistěhovalecká komunita je již virem nepřiměřeně zasažena, přičemž v somálské komunitě bylo zjištěno velké množství hlášených případů.

V kombinaci se skutečností, že Švédsko, na rozdíl od zbytku Evropy, dosud nepřijalo žádná omezení sociálních interakcí, zemi možná čekají velké obtíže.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*