Švédsko: Nelegální migranti mají v oblasti zdravotní péče vyšší prioritu než starší občané země

Švédsko: Nelegální migranti mají v oblasti zdravotní péče vyšší prioritu než starší občané země

Podle nových pokynů vypracovaných k řešení pandemie koronaviru (COVID-19) by nelegálním migrantům ve Švédsku mohla být dána vyšší priorita v oblasti zdravotní péče, než starším domorodým obyvatelům.Národní rada zdravotnictví a sociálních věcí vydala pokyny zdravotnickým pracovníkům, v nichž konkrétně uvádí, že s pacienty by mělo být zacházeno na základě jejich zdraví – a tedy šancí na uzdravení – spíše než podle toho, zda jsou švédskými občany nebo zda jsou v zemi ilegálně, podle deníku Nyheter Idag.

V praxi to znamená, že starším lidem nebo osobám s již existujícím zdravotním stavem, mezi švédskou domorodou populací, by mohla být dána nižší priorita než nelegálním migrantům.

Mluvčí Rady zdravotnictví uvedl, že tyto pokyny jsou nezbytné k zastavení šíření viru.

Nyheter Idag již uvedl, že vláda má plány na třídění pacientů v případě, že ohnisko přetíží zdravotnické služby. Pokud k tomu dojde, mohou být tyto pokyny skutečně zavedeny do praxe – s potenciálně fatálními důsledky pro některé Švédy.

A specialista na infekce Staffan Sylvan minulý měsíc v článku pro deník Expressen uvedl, že švédský zdravotnický systém je na velké propuknutí zcela nepřipravený.

Švédská přistěhovalecká komunita je již virem nepřiměřeně zasažena, přičemž v somálské komunitě bylo zjištěno velké množství hlášených případů.

V kombinaci se skutečností, že Švédsko, na rozdíl od zbytku Evropy, dosud nepřijalo žádná omezení sociálních interakcí, zemi možná čekají velké obtíže.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*