Švédsko musí najmout stovky nových policejních důstojníků uprostřed vzrůstajícího sexuálního násilí

Švédsko musí najmout stovky nových policejních důstojníků uprostřed vzrůstajícího sexuálního násilí

Švédsko musí zaměstnat stovky nových policistů ve snaze řešit rostoucí trend sexuálních trestných činů proti zranitelným osobám a dětem.Mats Löfving, vedoucí policejního operačního oddělení (Noa) komentoval tento krok slovy: „Pro mě je to neuvěřitelně velké, myslím si, že je to největší a nejdůležitější investice, kterou jsem zažil v době u policie. Je to možná nejzranitelnější skupina, které pomáháme, ženy a děti, jež jsou vystaveni násilným a sexuálním trestným činům,“ informoval rozhlas Sveriges Radio.

Podle policie, prokuratury a Rady pro prevenci kriminality se počet sexuálních trestných činů ve vztazích a tam, kde jsou oběťmi děti, zvyšuje, přičemž pouze polovina hlášených případů znásilnění ve Švédsku se dočká nějakého řešení.

Očekává se, že na podzim bude přijato přibližně 350 důstojníků a budou posláni po celé zemi do různých regionů, aby se zvýšil počet vyšetřovatelů, kteří se zabývají sexuálními zločiny.

Očekává se, že tato iniciativa bude stát přibližně 304 milionů SEK (asi 729 600 000 Kč), přičemž část peněz půjde také pro Národní soudní centrum, aby se investovalo do vzdělávání důstojníků v oblasti sexuálních trestných činů.

Podle zprávy švédské Národní rady pro prevenci kriminality (Brå), která byla zveřejněna v lednu, vzrostl počet zpráv o znásilnění v roce 2018 o osm procent, zatímco počet trestných činů, při nichž byly oběťmi děti, vzrostl o 13 procent. Nárůst počtu případů znásilnění v posledním desetiletí vzrostl o 33 procent.

Spojení mezi masovou migrací a sexuálními útoky je ve Švédsku velmi zpochybňované téma, přičemž švédská vláda naposledy zveřejnila údaje o této otázce v roce 2005. Národní rada pro prevenci kriminality v dubnu oznámila, že vzhledem k požadavkům veřejnosti bude provádět nový výzkum problematiky  migrace a trestné činnosti s předběžným datem vydání v roce 2021.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Fredrik Sandberg/TT)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*