Švédsko možná restartuje sbírání statistik spojujících zločiny s přistěhovalectvím

Švédsko možná restartuje sbírání statistik spojujících zločiny s přistěhovalectvím

Švédsko pravděpodobně poprvé za více než deset let znovu zahájí sbírání statistik, které zaznamenávají spojení mezi migranty a zločiny, jelikož se v zemi zvyšuje míra násilné kriminality a narůstají problémy se znásilněními.    

„Nyní lze poznamenat, že požadavky v komunitní debatě o aktualizovaných informacích o vztahu mezi trestnou činností na jedné straně a původem a migrací na straně druhé jsou tak silné, že vláda musí znovu tuto možnost zvážit,“ uvedla Švédská národní rada pro prevenci kriminality (Brå).

Údaje už nejsou shromažďovány od roku 2005, což vyvolalo, že pravicoví kritici obvinili vládu z pokusu zakrývat skutečnosti k ochraně multikulturních politických dogmat, že migranti jsou ve statistice kriminality obrovsky zastoupeni.

Někteří na levé straně už pláčou a tvrdí, že není důvod tyto statistiky shromažďovat.Profesor kriminologie Henrik Tham se proti tomuto kroku postavil s tím, že „již existují studie na toho téma,“ přestože jsou deset let staré.

Tham také tvrdí, že neexistuje rozdílná míra kriminality u migrantů z různých zemí, ačkoli jak by to věděl, aniž by se tyto statistiky shromažďovaly, zůstává záhadou. Jen v posledních několika letech do Švédska přišly stovky tisíc nových migrantů.

Je také do značné míry akceptováno, že někteří migranti, například Bosňané, se integrují lépe než přistěhovalci z Blízkého východu a severní Afriky a proto mají nižší míru kriminality.

Jak odhalil bývalý policista Peter Springare, většina migrantů, které zpracoval a byli zodpovědní za spáchání násilných zločinů a znásilnění, pocházela z Iráku, Turecka, Afghánistánu, Somálska nebo Sýrie.

Jak bylo uvedeno na začátku týdne, podle studie švédského deníku Aftonbladet bylo odhaleno, že 88 procent hromadných násilníků ve skandinávské zemi za posledních šest let mělo migrační pozadí.

Další údaje ukazují, že migranti z převážně muslimy obydlených zemí se dopustili ve Švédsku 84 procent „velmi násilných“ znásilnění.

Soukromá studie o počtu 4 142 rozhodnutí týkajících se trestných činů souvisejících se sexem, které proběhly u 40 švédských soudů v letech 2012 až 2014 zjistila, že 95,6% znásilnění spáchali muži cizího původu.

Dva ze tří znásilnění s přitěžujícími okolnostmi byly spáchány nově příchozími migranty nebo odsouzenými žadateli o azyl. Oficiální statistiky o trestné činnosti ukazují, že nahlášené případy znásilnění za posledních 10 let vzrostly o 34%.            

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: La presse)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*