Švédsko hlasovalo o zastavení uznání dětského manželství, navzdory odporu vládních stran

Švédsko hlasovalo o zastavení uznání dětského manželství, navzdory odporu vládních stran

Švédský parlament hlasoval o zastavení uznání dětských sňatků navzdory tomu, že strany vládní koalice, včetně sociálních demokratů, chtějí nastavit nějaké výjimky.

Nová vyhláška bude znamenat, že Švédsko již nebude uznávat dětské sňatky migrantů, kteří se žení v zemích, kde je tato praxe tolerována, píše deník Aftonbladet.     

Parlament také vyzval k vytvoření nové legislativy, která by se zabývala nejen dětskými sňatky, ale také 150 známými polygamními sňatky v zemi.

Vyhláška o zastavení uznání dětských sňatků nebyla přijata všemi stranami v parlamentu, neboť vládní sociální demokraté požadovali pro zvláštní případy výjimky.

Robert Hannah, člen liberální strany a poslanec parlamentu, komentoval na Twitteru návrh sociálních demokratů na výjimky u dětských sňatků slovy: „Požadujeme úplný zákaz dětských sňatků. Je hanebné, že vláda chce ponechat zvláštní důvody pro dětská manželství. Zradili jste tyto dívky!“Švédi na sociálních sítích také vyjádřili své pobouření u vládních stran. Jeden uživatel napsal na Twitteru že je vláda „pro bigamii a dětské sňatky“ a dodal: „Je důležité, aby všechny ženy tam venku vyjasnili to, co považují za feministické.“

Od migrační krize v roce 2015 došlo ve Švédsku k několika významným případům dětských sňatků, které se týkají migrantů a žadatelů o azyl.

V únoru loňského roku švédští státní zástupci odvolali trestní řízení týkající se dětského manželství, v němž se syrský muž, kterému bylo v té době 26 let, oženil s dívkou, která měla jen 13 nebo 14 let a znásilnil jí. Případ byl odložen, protože k trestnému činu došlo v Sýrii a ne ve Švédsku.

V říjnu švédské úřady povolili 14leté těhotné žadatelce o azyl, aby žila s 25letým „manželem“ po dobu několika měsíců, dokud nenahlásila na policii, že ji znásilnil.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*