Švédsko: Děti objevily výbušný materiál ukrytý na dětském pískovišti

Švédsko: Děti objevily výbušný materiál ukrytý na dětském pískovišti

Několik dětí ve škole v multikulturním švédském městě Malmö objevilo výbušný materiál na pískovišti – nejnovější objev výbušnin ve městě v posledních letech.

Výbušniny objevily děti na základní škole Sorgenfriskolan, která se nachází v blízkosti centra města, informuje rádio Sveriges.Ředitel školy Mickael Westerlund rozeslal zprávu rodičům s tím, že školní personál prohledal prostory školy, aby zjistil, zda nebyl skryt žádný další materiál, ale nic jiného nenalezl.

Někteří z rodičů dětí však z incidentu nebyli vůbec nadšení, jako je Per, otec dvou chlapců, kteří chodí do místní školy. „Je to velmi nešťastné a špatné pro celé Malmö,“ řekl.

Další z rodičů jménem Cecilia řekla rádiu Sveriges: „Myslím, že je hloupé nepřinášet další informace.“

Výbušný materiál se objevil necelé tři roky poté, co byl v parku Pildamma v oblasti Kronoborg ve městě objeven ruční granát spolu s dalšími zbraněmi.

Výbuch granátu také zranil 45letou ženu, která byla odvezena do místní nemocnice.

Švédsko zaznamenalo v loňském roce masivní nárůst bombových útoků a výbuchů. Nově zveřejněné statistiky vykazovaly v roce 2019 nejméně 257 incidentů – nárůst o 59 procent ve srovnání s předchozím rokem.

Navzdory prudkému nárůstu těchto případů byl počet odsouzení jen nepatrný a stanice SVT poznamenala, že loni bylo za zločiny související s výbuchem odsouzeno jen sedm lidí.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Švédsko: Děti objevily výbušný materiál ukrytý na dětském pískovišti

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*