Švédsko chce zakázat internetové stránky, které uvádějí etnický původ podezřelých z trestné činnosti

Švédsko chce zakázat internetové stránky, které uvádějí etnický původ podezřelých z trestné činnosti

Švédsko navrhlo zakázat veřejné používání vyhledávací platformy legálních dokumentů Lexbase, která se používá k identifikaci etického původu podezřelých z trestných činů ve Švédsku.     

Podle švédské vlády jsou údaje zveřejněné na internetových stránkách příliš citlivé pro veřejnost a měly by být omezeny pouze na profesionály, jako jsou právníci, novináři a výzkumní pracovníci. Dříve byla tato webová stránka chráněna podle zákona o svobodném projevu, ale nová legislativa by mohla omezit, jaké údaje mohou zveřejnit, píše deník Dagens Industri.     

Společnost Lexbase ve svém prohlášení na internetových stránkách napsala: „Právo číst snadno tyto veřejné dokumenty prostřednictvím vyhledávače Lexbase bude, pokud bude návrh schválen, vyhrazeno pro profesionály, jako jsou právníci, novináři a různé společnosti.“Švédská vláda již mnoho let zastavuje shromažďování statistik týkajících se etnického či náboženského původu zločinců, což snižuje schopnost výzkumníků sledovat korektní míru zločinů migrantů, na rozdíl od zločinů spáchaných původními Švédy.

Někteří, jako policista Peter Springare, uvedl, že většina závažných zločinů je páchána migranty nebo jednotlivci s přistěhovaleckým pozadím.

Jeden výzkumný projekt se pokoušel podívat se výlučně na případy znásilnění ve Švédsku a zjistil prostřednictvím soudních dokumentů, že devět z deseti skupinových znásilnění bylo provedeno žadateli o azyl a jednotlivci s migračním pozadím.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*