Švédsko: 70letá žena vyslýchána a odsouzena za proti-muslimský příspěvek na Facebooku

Švédsko: 70letá žena vyslýchána a odsouzena za proti-muslimský příspěvek na Facebooku

70letá žena ve Švédsku byla vyslýchána policií a později odsouzena za proti-muslimský příspěvek na Facebooku, v němž vyjádřila obavy, že islám přebírá zemi.  

Příspěvek, který na facebookové skupině Stand Up For Sweden zveřejnila v květnu roku 2018, se objevil jako komentář pod článkem o násilí vůči ženám.„Není to snad Švédsko, nebo jsme převrátili tuto zemi pro některé muslimské ztracené havrany?“ napsala žena.

Příspěvek byl označen dozorovou skupinou Näthats-inspector, která kontroluje projevy nenávisti a je placena penězi daňových poplatníků a žena byla následně vyslýchána policií v Hudiksvallu.

Žena přiznala, že mohla příspěvek lépe učesat, ale uvedla, že byla jen rozčílena poté, co si přečetla materiál o špatném zacházení se ženami v islámských zemích.

„Jsem proti skutečnosti, že se chovají špatně vůči ženám. Přichází k nám tolik muslimů. Měla jsem na mysli, že bijí ženy. Obávám se toho,“ řekla žena policii a dodala, že byla „vyprovokována“ zprávami o této problematice.

Žena byla později odsouzena a dostala nařízeno zaplatit 40 pokut ve výši 120 švédských korun.

Soudce uvedl, že příspěvek na Facebooku je spíše tvrzení, než otázka a proto žena porušila švédský zákon o nenávistném projevu.

Podobný zákon, který by oficiálně označil „islamofobii“ za rasistický trestný čin z nenávisti, je nyní projednáván ve Velké Británii.

Začátkem tohoto roku byla ve Švédsku odsouzena 65let žena, která byla dříve obětí brutálního útoku migranty, k odnětí svobody za to, že napsala na sociální síti, že „úroveň IQ ve Švédsku poklesne v důsledku přistěhovalectví.“

V loňském roce byla stíhána 70letá švédská žena za nenávistný projev, když uvedla, že viděla, jak migranti zapálili automobily, což se ve Švédsku běžně děje.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*