Švédsko: 70letá žena stíhána za „nenávistý projev“, protože napsala na Facebooku, že migranti zapalovali auta

Švédsko: 70letá žena stíhána za „nenávistý projev“, protože napsala na Facebooku, že migranti zapalovali auta

70letá švédská žena v Dalarně je stíhána za nenávistný projev poté, co prohlašovala, že na Facebooku viděla, že migranti procházejí v ulicích a zapalují auta.             

Podle obžaloby, žena na Facebooku „vyjádřila pohrdavý pohled na uprchlíky“. Žena je obviněna, že na začátku července 2015 přidala na sociální síť Facebook „hanlivý“ příspěvek, ve kterým tvrdila, že migranti „zapálili auta a močili a vyprazdňovali se na ulici.“

Prokurátoři ve Švédsku tvrdí, že příspěvek ženy porušuje zákon o podněcování k rasistické nenávisti (Hets mot folkgrupp, nebo HMF), což je trestný čin, za který může dostat trest až 4 roky ve vězení.

Obviněná se přiznala, že tento příspěvek napsala, ale odmítla, že by spáchala nějaký trestný čin. Důkaz proti ní je snímek z Facebooku, podle místních médií.Ironické je, že švédský ministr spravedlnosti Morgan Johansson se odkazoval na svobodu projevu, když odmítl návrh šéfa policie Göteborgu Erika Norda, že země deportuje migranty podporující Islámský stát po islámském teroristickém útoku ve Stockholmu, ke kterému došlo minulý měsíc. „Ve Švédsku máme svobodu projevu. To znamená, že lidé mají právo mít odpudivé názory,“ prohlásil Johansson.

„Existují však vždy limity. Například, pokud jde o nenávistné projevy,“ dodal ministr, který označil Nordův návrh za „problematický“ a požádal policistu, aby „vše vysvětlil“.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Švédsko: 70letá žena stíhána za „nenávistý projev“, protože napsala na Facebooku, že migranti zapalovali auta

  • Migranti jsou hyckani, domaci obyvatelstvo je potrestano, kdyz vyzaduje pro ne stejny meter pred zakonem a policii jako pro sebe.
    Svedsko potom co zavrazdili O. Palmeho uplne zblblo a degenerovalo. Diky neustale propagande multikulti a oznacovanim vsech odpurcu migrace xenofoby, fasisty, populisty, atd. Dale zakonnymi opatrenimi na ochranu migrantu maji lide strach neco proti migraci rici a podniknout. Jedina sance jsou volby, ktere ale nesmi byt zmanipulovany jako ty ve Francii!!! Vyhrala tam Le Penova, ale na papire ucen Rotschildu Macron, podporujici NWO, t.j. migraci, zniceni narodnich statu a tradic v Evrope.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*