Švédské úřady a mainstreamová média tvrdí, že nárůst počtu znásilnění je způsoben seznamovací aplikací, nikoli migrací

Švédské úřady a mainstreamová média tvrdí, že nárůst počtu znásilnění je způsoben seznamovací aplikací, nikoli migrací

Zvýšená tendence hlášení v seznamovací aplikaci. To je údajně důvod, proč ve Švédsku prudce stoupá počet znásilnění, uvádí švédská Národní rada pro prevenci kriminality (Brå) a TV4 News.Jak je možné, že Švédsko má tak velké množství znásilnění? V pátek večer v zemi došlo nejméně k pěti znásilněním.

TV4 News zveřejnila zprávu o několika posledních událostech, ke kterým došlo v Uppsale, Piteåe, Hässelby a Rågsvedu

V Piteåe policie loví „deset mužů tmavé pleti“, v Uppsale byl afghánský muž minulý víkend zatčen za jedno ze znásilnění. V Hässelby byl také zatčen násilník, informoval deník Aftonbladet a v Rågsvedu policie také hledá pachatel „tmavé pleti.“

Podle TV4 News se počet hlášených znásilnění zvýšil z 3 577 v prvních šesti měsících roku 2018 na 4 070 ve stejném období letošního roku. To je téměř 500 dalších znásilnění (což se rovná nárůstu 14 procent).

TV4 se však vůbec nezmiňuje o imigraci. Místo toho je pro tento nárůst uvedeno úplně jiné vysvětlení.

„Naše hodnocení je, že existuje především zvýšená tendence to hlásit, ale také, že došlo ke změnám v našem společenském životě, ve formě více seznamovacích aplikací, díky nimž se setkáváme s lidmi, které tak dobře neznáme,“ říká Stina Holmberg z Brå pro TV4 News.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*