Švédské obce musí snížit sociální dávky, aby zaplatily zvýšené náklady za migranty

Švédské obce musí snížit sociální dávky, aby zaplatily zvýšené náklady za migranty

Prudký nárůst migrace je pro některé švédské obce velmi problematický. Ty, které dostaly mnoho takzvaných nově přijatých studentů do škol, musí „upřednostňovat“ a „snížit sociální dávky,“ informuje Sverige Radio.    

Pro obce nově příchozí znamenají značné dodatečné náklady, které si nemohou dovolit, protože vládní příspěvky jsou příliš nízké.Pokud je student žadatelem o azyl, obec obdrží od Migrační rady finanční náhradu za školní docházku.

Při udělení povolení k pobytu dostane obec 133 200 SEK (asi 336 000 Kč) na dobu dvou let. Následně budou příspěvky státu pozastaveny a student bude „integrován“ na náklady obce.

Ale v Östra Göinge v Skåne je jeden z pěti studentů migrant a městský radní Patrik Åberg se domnívá, že obec může být nucena „snížit sociální dávky“, aby mohla financovat jejich integraci.

Ekonom Östergötlandu Oscar Nilsson vysvětluje, že další náklady budou pro obec v nadcházejících letech „velkým problémem“. Podle Nilssona je třeba „upřednostňovat jiné věci, aby se to vyřešilo.“

Obce a krajské rady ve Švédsku sdílejí stejný názor, že státí kompenzace je příliš malá a že dva roky nestačí k „integraci“ přistěhovalců.

Čím více přistěhovalců dostane obec, tím náročnější je její ekonomická situace.

 

(Ilustrační obrázek Foto: ANSA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Švédské obce musí snížit sociální dávky, aby zaplatily zvýšené náklady za migranty

  • Po solidarite v rozdelovani migrantu volaji zeme, ktere si je tam vpustily, aniz by se v EU parlamente ptaly, jestli souhlasime. Ted apeluji na solidaritu v EU a prerozdelovani migrantu a nikdo to nekritizuje! Jen at si je tam nechaji i ty problemy s tou chatrou!
    EU neni jen dluhova unie, ale i smiseny spolek k prosazovani ‚prava‘ silnejsich zemi vuci V4. Prijimani ekonomicky slabych zemi jako Recka, Makedonie je zlocinem na obcanech EU, protoze je pak zatezuje neustale pomocnymi kredity, ktere jsou nevymahatelne.
    Je to zamerne tvoreni konglomeratu k ziskani vlivu a politicke moci EU zahrnutim vetsiny zemi Evropy z cilem NWO pod otrokarem USA..
    Cpou nam neustale Euro, ktere touto politikou a QE praktikovanym ECB zakonite musi zkrachovat. Obcane budou pritom ozebraceni hur jak za menove reformy v r. 1953.
    Zeptejte se Italu, jestli si chteji ponechat Euro!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*