Švédská vláda investuje milióny EUR do bydlení pro afghánské migranty

Švédská vláda investuje milióny EUR do bydlení pro afghánské migranty

Národní vláda ve Švédsku utrácí milióny EUR na zajištění ubytování pro Afghánce bez domova, závislé na sociálních dávkách, kterým bylo umožněno zůstat v zemi kvůli takzvanému „zákonu o střední škole“.

Součástí plánu je nalezení ubytování pro afghánské „mladé dospělé“, kteří poprvé přišli do Švédska během migrační krize 2015–2016 jako „nezletilé osoby bez doprovodu“, ale nyní jsou ve věku pro střední školu.Stockholmská městská mise a Uppskalská městská mise vytvořily novou organizaci nazvanou „nájemní agentura City Mission“, jejímž jediným úkolem je zajistit bydlení pro Afghánce bez domova a na sociálních dávkách.

Podle zprávy deníku Fria Tider obdržela Stockholmská městská mise 30 miliónů švédských korun (asi 72 660 000 Kč) od národní vlády, aby tyto migranty umístila do bytových jednotek.

Podle tiskové zprávy Stockholmské městské mise organizace doufá, že inspiruje „více soukromých osob k pronájmu nevyužitých místností nebo bydlení bezpečným způsobem, který podporuje.“

Tisková zpráva dále uvádí: „Mnoho lidí bez doprovodu, kteří přišli do Švédska v roce 2015, jsou nyní mladí dospělí, kteří navštěvují vyšší střední školu nebo Komvux, a jsou proto zahrnuti do udělování povolení k dočasnému pobytu na základě nového zákona o středních školách, který byl založen v roce 2018. . “

Celkově švédská národní vláda každoročně investuje 120 milionů švédských korun (asi 108 812 656 Kč) po dobu tří po sobě jdoucích let na podporu neziskových organizací, které do konce letošního roku budou hledat místo pro migranty, které chtějí ubytovat do 300 bytových jednotek.

Začátkem tohoto roku byly zveřejněny zprávy, v nichž se zjistilo, že 90 procent marockých „žadatelů o azyl“, kteří přišli do Švédska v posledních letech a tvrdí, že jsou mladší 18 let, byli ve skutečnosti dospělí.

V roce 2017 prověřila Švédská národní rada soudního lékařství téměř 600 migrantů, kteří prohlašovali, že jsou mladší 18 let, a zjistilo se, že 76 procent z výsledků naznačovalo, že vyšetřovaná osoba je starší 18 let.

Podobné testování, které provedla Dánská imigrační služba, odhalilo téměř úplně stejné výsledky.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*