Švédská učitelka: Ti, kteří odmítají islámský závoj, by měli opustit zemi

Švédská učitelka: Ti, kteří odmítají islámský závoj, by měli opustit zemi

Švédská učitelka vyjádřila důrazný odpor vůči předloženému zákazu náboženských šátků ve školách a uvedla, že pro ty, kteří ho odmítají, není v zemi místo.

Naouel Aissaouiová, která je zaměstnána jako učitelka v obci a následuje muslimskou víru, uvedla, že se postaví proti jakémukoli zákazu islámského šátku, známého jako hidžáb, který také nosí.Aissaouiová se zapojila do rozhovoru s členkou Umírněné strany Loubnou Stensåker Göranssonovou, která podporuje zákaz hidžábu v místních školách a tvrdí, že má šátek souvislost s útlakem žen a náboženskou indoktrinací.

„Nemůžete přijít do země, která je sekulární a rovnoprávná a žít se středověkými hodnotami,“ řekla Göranssonová, podle deníku Nyheter Idag.

„Cítím se sebevědomá a silná díky své víře, která říká, že existuje Bůh, který je větší než obec Skurup a toto rozhodnutí,“ řekla Aissaouiová a vyjádřila zmatení nad postojem Göranssonové, vzhledem k tomu, že také pochází z přistěhovaleckého prostředí a je také muslimkou.

„Ve skutečnosti se cítím velmi zvláštně, protože je imigrantka, muslimka a žena. Měla by mít pro nás větší porozumění a respekt,“ řekla Aissaouiová.

„Odejděte pryč, pokud vás to obtěžuje. Odstěhujte se ze Skurupu nebo ze Švédska. Tohle je i moje země,“ dodala.

Její prohlášení se objevilo jen několik měsíců poté, co bylo odhaleno, že v oblasti švédského města Borås dochází v posledních letech k procesu islamizace, jelikož do oblasti přišel vysoký počet somálských migrantů.

Podle zveřejněných informací se v této oblasti zakořenily nejen somálské klany, ale byly zde viděny i děti ve věku jednoho roku v islámském závoji.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Švédská učitelka: Ti, kteří odmítají islámský závoj, by měli opustit zemi

  • Alláh dal Muslimům Evropu a my jim jí jen spravujeme a opečováváme, aby byla bohatá, až si jí přijdou vzít.
    My se alespoň podle toho chováme, místo toho, abychom staletí budovaný domov bránili.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*