Švédská rada pro migraci očekává v roce 2020 větší nápor žadatelů o azyl

Švédská rada pro migraci očekává v roce 2020 větší nápor žadatelů o azyl

Švédská agentura pro migraci má představit svou novou prognózu migrace na rok 2020.Rada pro migraci v důsledku geopolitických a migračních trendů, které se v současné době vyvíjejí na Středním východě, v Africe a Latinské Americe, očekává, že se v roce 2020 pokusí do Švédska dostat více žadatelů o azyl, než v roce 2019, píše Nyheter Idag.

„Je pravděpodobné, že nedávný nárůst přesunu migrantů podél trasy východního Středomoří do Řecka, stejně jako z Latinské Ameriky do Evropy, bude pokračovat i letos,“ říká Henrik Holmer, vedoucí plánování a finanční ředitel Švédské rady pro migraci.

Migrační úřad nyní očekává, že ve Švédsku bude v roce 2020 přijato téměř 23 000 nových žadatelů o azyl, což znamená nárůst o zhruba 1 000 oproti minulému roku. Očekává se, že většina nových migrantů bude ze Sýrie, Jižní a Střední Ameriky a osob bez státní příslušnosti, včetně Palestinců.

Švédské obce očekávají kromě žadatelů o azyl v příštím roce přibližně 21 000 nových migrantů s povolením k pobytu.

V listopadu loňského roku jsme informovali, že osm z deseti švédských obcí bylo nuceno snížit finanční prostředky používané na financování základních veřejných služeb, aby kompenzovaly vysoké náklady spojené s přijetím velkého počtu migrantů závislých na sociálních dávkách.

Před pár měsíci byla švédská obec Bengtsfors nucena požádat národní vládu o finanční pomoc kvůli enormním nákladům, které museli zaplatit daňoví poplatníci, aby se postarala o „nové Švédy“, kteří byli přijati a spoléhali se na dávky sociálního zabezpečení.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*