Švédská právnička: Většina podezřelých ze znásilnění jsou migranti

Švédská právnička: Většina podezřelých ze znásilnění jsou migranti

Švédská právnička Elisabeth Fritzová tvrdí, že ve většině případů znásilnění musela pracovat s podezřelými, kteří byli identifikováni s přistěhovaleckým pozadím a vyzvala vládu, aby problém začala řešit.   

Paní Fritzová podnikla neobvyklý krok a popsala tento problém na svém účtu na Instagramu a zveřejnila svoji fotografii, když se právě vracela od okresního soudu ve švédském hlavním městě Stockholmu.

Ona napsala: „Zprávy o znásilňování narůstají a u mého stolu mám mnoho případů znásilnění a skupinového násilí. Většina podezřelých, se kterými se v těchto případech setkávám, má cizozemské pozadí.“

Právnička pak prohlašovala, že její kolega se obrátil na švédskou Národní radu pro prevenci kriminality (Brå), aby prozkoumal národní statistiky o kriminalitě migrantů. „Brå také nemá žádné čísla, protože takové statistiky neexistují,“ uvedla.„Pokud chceme pracovat preventivně a zastavit nárůst znásilnění, je čas zjistit, jak vypadá pachatel. Musíme tuto záležitost brát vážně a odvážit se zvednout víko. Jak jinak budeme bojovat proti těmto hrozným a těžkým znásilněním spáchaným všem těmto obětem? Pachatel, to je problém. Budu pokračovat v této otázce, protože toto NENÍ přijatelné,“ dodala.

Paní Fritzová je právě nejnovější Švédkou zapojenou do soudního systému, která píše o rozsahu migrační kriminality v zemi. Začátkem tohoto roku způsobil švédský policista Peter Springare národní rozruch, když tvrdil, že většina zločinců, s nimiž měl co dočinění, byli migranti.

Springarovi zpočátku hrozilo obvinění z nenávistných projevů a vyšetřování policií, ale od obvinění bylo později upuštěno a byl mu nabídnout prostor pro článek ve švédských novinách Nyheter Idag. Důvod, proč mu byl nabídnut prostor pro článek, byl takový, že noviny, spíše než Springare, by byly zodpovědné za obsah jeho psaní a což mu dalo ochranu před trestním stíháním.

Krátce poté, co Springare hovořil o tomto problému, podpořil jej kriminologický profesor Leif GW Persson, který uvedl: „Ano, učinil jsem stejná pozorování,“ a dodal: „Každý, kdo má oči, tak vidí, kdo dělá tyto druhy činů.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Foto: Instagram advokatfritz)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*