Švédská policie zveřejnila seznam „zranitelných“ no-go zón, navzdory výzvám k cenzuře

Švédská policie zveřejnila seznam „zranitelných“ no-go zón, navzdory výzvám k cenzuře

Švédská policie zveřejnila aktualizovaný seznam tzv. „zranitelných oblastí“ napříč celou zemí a to i přes protesty některých obcí, které požadovaly, aby byl tento seznam utajený.Švédská policie vypracovala aktualizovaný seznam zranitelných oblastí, v nichž jsou některé z nich často označovány jako „no-go zóny,“ a odhalila 23 oblastí, které jsou považovány za „obzvláště zranitelné,“ včetně oblasti Skäggetorp, která se stala předmětem sporu pro místní vládu v Linköpingu, která chtěla tento seznam uchovat v tajnosti, informoval švédský kanál STV.

Podle SVT, policie vymezila „zvlášť zranitelnou“ oblast, která je „charakterizována sociálními problémy a přítomností kriminality, což vedlo k rozsáhlé neochotě účastnit se právního procesu a obtížím pro policii při plnění jejího poslání. Situace je považována za akutní“.

Jak  v dubnu informoval deník Breitbart London, několik obecních vlád chtělo, aby policie ukryla seznam před širokou veřejností s tím, že Erik Pelling, člen místní vlády v Uppsale si stěžoval, že tento seznam by mohl narušit investice v oblasti Gottsunda a dokonce požadoval, aby tato oblast byla ze seznamu úplně odstraněna.

„Kvůli nedostatku transparentnosti není možné zjistit, zda se od toho vzdalujeme. A samozřejmě, firmy si dvakrát promyslí, než investují do sousedství s takovou nálepkou,“ uvedl.

Mats Löfving, vedoucí policejního operačního oddělení (Noa), vysvětlil, proč policie odmítla tento seznam cenzurovat: „Pro policii je důležité zdůraznit fakta a dát je na stůl pod plnou transparentností, aby se odtud mohlo začít a společně s dotčenými oblastmi jednat. To je celý výchozí bod.“

Po celá léta se Švédsko potýkalo se zvýšenou kriminalitou a násilím v no-go zónách, kde docházelo k násilí vůči policii a pohotovostním službám, což bylo dokonce zachyceno na videu a zveřejněno v roce 2017.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*