Švédská policie varuje, že v létě bude docházet ke znásilněním a radí ženám, aby nevycházely v pozdních hodinách ven

Švédská policie varuje, že v létě bude docházet ke znásilněním a radí ženám, aby nevycházely v pozdních hodinách ven

Poté, co o víkendu došlo v Östersundu ke dvěma pokusům o znásilnění, policie vyzvala ženy, aby nevycházely v pozdních hodinách ven. Policie také vydala varování, že k „hodně podobnému“ bude docházet letos v létě, píše deník Fria Tider.                   

O víkendu došlo ke dvěma podobným pokusům o znásilnění, k jednomu v sobotu a druhému v neděli. Policie vysvětlila, že se jedná o stejného pachatele: 175cm vysokého muže, ve věku asi 25 let, tmavovlasý a tmavě oblečený.Policejní vyšetřovatelka Suss Braunerhielmová v rozhovoru s P4 Jämtland uvedla: „Letos v létě bude docházet k podobnému, myslím,“ uvedla a dodala, že ženy „by měly být v pohotovosti a nejlépe v pozdních hodinách nevycházet.“

Braunerhielmová dodala, že lidé by měli přijmout tuto novou situaci a že by měli přijmout preventivní opatření:

„Neměňte svůj život, ale buďte opatrní, absolutně. Nebojte se mluvit vašim mobilním telefonem, obraťte se na někoho známého, nejlépe nevycházejte v pozdních hodinách. Pak můžeme pravděpodobně přijmout, že je to jednoduché,“ řekla Braunerhielmová.

Max Olsson, manažer místní policie tvrdí, že nesouhlasí s prohlášením Braunerhielmové po víkendových událostech v Östersundu.

„Myslím, že v tomto rozhovoru myslela něco jiného. Můžeme vidět, že je venku mnohem víc aktivity, když je tam teplo. Neexistuje nic konkrétního, před čím bychom ženy varovali, zatímco jsou venku ve večerních a pozdních nočních hodinách,“ řekl Olsson pro P4 Jämtland.   

P4 požádal Suss Braunerhielmovou o nový komentář, ale bez výsledku.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Fredrik Sandberg/TT)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Švédská policie varuje, že v létě bude docházet ke znásilněním a radí ženám, aby nevycházely v pozdních hodinách ven

  • Holky, oblecte si habity, zahalte se a zamknete se doma na 3 zapady! Poridte si kalhoty proti znasilneni.
    Boze, kde jsou ty doby, kdy bylo Svedsko pro nas symbolem prosperity, filmove avantgardy, exkluzivity a socialni spravedlnosti!
    Dnes je to zanikajici narod, neschopny se branit politikum, jejich multikulti a rusofobii.

  • No jo Švédsko než by ty slimáci potrestala tak budou varovat . Švédsko je uplne v hajzlu !!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*