Švédská policie v Malmö je nyní vyzbrojena samopaly, aby získala zpět kontrolu

Švédská policie v Malmö je nyní vyzbrojena samopaly, aby získala zpět kontrolu

Ve snaze obnovit kontrolu před přebujelou kriminalitou a útoky proti bezpečnostním složkám, nejméně dvě policejní stanice ve městě se rozhodly posílit bezpečnost svých důstojníků tím, že je vyzbrojí samopaly Heckler & Koch MP5.

„Policie v Malmö v současné době provádí spoustu operací proti profesionálním zločincům,“ uvedl Calle Persson, tiskový důstojník pro policii v jižním Švédsku. „Na základě předchozí práce tohoto druhu víme, že někteří zločinci mají tendenci se mstít. Je to také nějaký druh prohlášení: chceme ukázat, kdo tady velí.“

Podle deníku The Local Sweden, sídliště Rosengård, kde byla odpálena bomba poblíž policejní stanice, patří mezi 60 oblastí v zemi, které jsou definovány jako „zranitelné“ a je také definováno jako „geograficky vymezená oblast charakterizovaná nízkým socioekonomickým stavem, kdy mají zločinci dopad na místní komunitu.“V roce 2016 bylo podle údajů shromážděných švédskými novinami Sydsvenskan a HD Malmö městem s největším počtem vražd na obyvatele v celé Skandinávii.

Sydsvenskan píše: „Celkově smrtelné násilí ve Švédsku na počátku devadesátých let klesalo. Počet vražd byl mnohem méně než 100 ročně. Ale v roce 2015 tato křivka prudce vzrostla nahoru: 112 vražd v zemi.“

Deník SVT informoval v listopadu 2017, že to bude nejhorší rok pro střelby, podle Manne Gerella, který se zabývá kriminologií na Univerzitě Malmö.

„V Malmö je definitivně vysoká úroveň smrtící střelby. V západní Evropě existuje jen několik málo měst na stejné úrovni,“ řekl Manne Gerell pro SVT.

(Ilustrační obrázek Foto: Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Švédská policie v Malmö je nyní vyzbrojena samopaly, aby získala zpět kontrolu

  • Tyto samopaly jim moc nepomohou, protože aby se získala kontrola nad uprchlíky musela by to chtít nejprve vláda, která plní zámořský program. a tyto částečné jakoby obranné akce jsou z celkového hlediska situace jen minimálním počinem. Takhle jednají v EU hlavně zamlčují incidenty a okecávají a omlouvají kriminální činy uprchlíků. Běda kdyby někdo zaútočil na migranta tak by bylo vidět jak s ním provedou rychle nemilosrdný proces. Holt nad uprchlíky se drží ochranná ruka a ještě EU je chce nacpat do ostatních států nasilím bez souhlasu dotyčného státu. To je snad diktatura EU ?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*