Švédská policie radí ženám, aby „zůstávaly střízlivé a chodily domů brzy“

Švédská policie radí ženám, aby „zůstávaly střízlivé a chodily domů brzy“

Podle místních médií, švédská policie ve více městech doporučuje obyvatelům přizpůsobit své návyky a chování tak, aby se nestali terčem zločinců a sexuálních predátorů.Řada čtyř sexuálních útoků a znásilnění v rozpětí pěti nocí přiměla policii v Uppsale, aby naléhala na ženy, aby přecházely v dobře osvětlených oblastech, pokud musí chodit v noci.

„Ženy ve městě by se neměly bát, ale musí přemýšlet o tom, jak se chovat,“ řekl deníku Expressen policejní mluvčí. „Pachatelé hledají osamělé muže a ženy, takže je důležité, jak se pohybovat. Nebojte se chodit po osvětlených ulicích a nechoďte sami v uličkách nebo parcích. Klidně si s někým povídejte na cestě domů, požádejte o svezení, nebo běžte pohromadě s vytvořenou skupinou.“

„Přijímáme bezpečnostní opatření, ale nemůžeme být na všech místech. Muži i ženy musí myslet sami za sebe. “

Po návalu násilných loupeží v Göteborgu policie varuje obyvatele, že by se měli vyhnout tomu být opilí, nebo chodit domů pozdě v noci.

„Samozřejmě to není vina obětí, že byli okradeni,“ řekl policejní mluvčí. „Dobrou věcí však může být zůstat střízlivý a jít domů dřív.“

Podle policejní zprávy během jedné noci 7. srpna došlo ke čtyřem loupežím, včetně jedné, ve které byli turisté těžce zmláceni před hotelem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*