Švédská policie „nemůže zvládat“ obrovský počet znásilnění v důsledku příchodu migrantů

Švédská policie „nemůže zvládat“ obrovský počet znásilnění v důsledku příchodu migrantů

Novinář vyšetřující znásilnění dvanáctileté dívky ve Švédsku byl informován, že policie před dvěma měsíci ani nevyslechla hlavního podezřelého, protože úřady „nemohou zvládat“ takový objem případů od doby, kdy Švédsko před dvěma lety otevřelo své hranice masové migraci.

Zpět v červenci byla dvanáctiletá dívka zavlečena na toalety starším mužem v centru Stenungsundu, předtím, než byla zbita, znásilněna a bylo ji vyhrožováno smrtí.

Její matka znala identitu viníka a proto o tom okamžitě informovala policii, ale úřady ani o dva měsíce později podezřelého nevyslechly, a to navzdory tomu, že znaly jeho jméno a adresu.

Podle novináře Joakima Lamotta dívku násilník stále konfrontuje a vysmívá se ji v ulicích Stenungsundu.

Když se Lamotte obrátil na úřady, bylo mu řečeno, že se případ zatím neposunul, protože policie „nemůže zvládat takovou pracovní zátěž“, protože má mnoho případů znásilnění, které musí vyšetřovat.

„Víte, kolik případů znásilnění máme?“ informovala policistka Lamotta v rozhovoru, který natočil a nahrál na Youtube.

„Ne, nevím. Ale hovořil jsem s matkou a její dcera je kvůli tomu velice špatná a já vím, kdo je tenhle muž, mám jeho jméno, adresu, číslo sociálního zabezpečení a všechno a on dokonce nebyl ještě vyslýchán, není to pozoruhodné?“ Zeptal se Lamotta.„No, možná si to myslíte, ale máme tolik podobných případů a tak málo lidí, nemůžeme zvládat takovou pracovní zátěž,“ odpověděla policistka.

„To zní neuvěřitelně. Dvanáctiletá dívka, která byla znásilněna, je to ještě dítě,“ řekl Lamotte.

„Máme případy, kdy je znásilněno 3leté dítě,“ odpověděla policistka, ktera zněla rozčileně.

Na otázku, zda nejsou schopni stíhat násilníky, kteří obtěžují tříleté děti, policistka odpověděla: „Ano, je to skutečnost a je to hrozně politováníhodné. To je všechno, co vám k tomu mohu říci.“

Během posledních let ve Švédsku raketově vzrostly případy znásilnění. Úřady prohlásily, že je to způsobeno změnou definice znásilnění, ale tento nárůst se objevil dávno před touto změnou. Sexuální trestné činy v zemi se od roku 2012 zdvojnásobily. Nejaktuálnější dostupné statistiky ukázaly, u přistěhovalců je 5.5krát větší pravděpodobnost, že provedou sexuální útoky.

Sexuální útoky jako na hudebních festivalech po celém Švédsku také vzrůstají, s více než 150 případy útoků a 20 znásilnění, které byly hlášeny letos v létě.

Na začátku letošního roku se Peter Springare, vysloužilý policejní vyšetřovatel a bývalý zástupce vedoucího divize pro závažné trestné činy policie v Örebru, dostal na titulky médií poté, co napsal příspěvek na Facebooku, ve kterém podrobně popisoval, jak se země nachází v „chaosu“ v důsledku nikdy nekončící epidemie závažných zločinů, kterých se dopouštějí muslimští migranti.

Již dříve jsme vyzdvihli práci Joakima Lamotta,když vyšetřoval brutální znásilnění švédské ženy gangem, která byla rasově zneužita skupinou mužů v Göteborgu, kteří útok živě vysílali na Facebooku.

Když se Lamotte pokoušel získat informace o případu od policie v Göteborgu, bylo mu řečeno, že se to posuzuje jako „znásilnění s přitěžujícími okolnostmi“, ale že „ještě nikdo nezačal v této věci pracovat“.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*