Švédská policie kvůli nárůstu zločinů nasazuje v ulicích drony

Švédská policie kvůli nárůstu zločinů nasazuje v ulicích drony

Policie ve švédském Malmö nasazuje drony, aby kvůli nárůstu zločinů nepřetržitě monitorovaly město.  

„Multikulturní Malmö, ze kterého dnes Švédi prchají kvůli sociálnímu úpadku a extrémnímu zločinu, se stále více podobá futuristické dystopii,“ píše deník Fria Tider.Sledovací roboti, označovaní jako bezpilotní vzdušný systém (UAS), se využívají v rámci šestiměsíčního programu Rimfrost zaměřeného na boj proti činnosti gangů ve třetím největším švédském městě.

Drony budou sledovat veřejné prostory a místa, která jsou známá kvůli obchodování s drogami, vysvětlila policie v tiskové zprávě.

„UAS budou používat kamery, pokud to bude potřeba v následujících měsících. Jsou dobrým doplňkem pro hlídky a další opatření pro bezpečnost, které děláme, “uvedl policejní mluvčí Michael Mattson.

„Pomohou nám zabránit a zastavit zločin.“

Úřady v Malmö spustily řadu „kreativních“ bezpečnostních projektů, včetně instalace reproduktorů pro „přerušení“ zločinů na klíčových místech napříč kulturně obohaceným městem, které se stalo známým jako ohnisko pro znásilňování, bombové útoky a válčení gangů.

„Je to nepříjemné. Jde o obavy, které v tomto městě nevidí žádné zlepšení, “řekl švédským médiím obyvatel Malmö  Per Eskilson (61) po nedávných explozích a přestřelkách.

„Je to jako válečná zóna. Včera došlo k několika přestřelkám a předešlou noc ke dvěma výbuchům. Teď jsem začal hledat nové ubytování. Odstěhuji se z tohoto města, zde nezůstanu.“

Mezinárodní logistický gigant UPS také pozastavil všechny dodávky zboží v okrese Malmö v Rosengårdu s odkazem na útoky proti řidičům.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*