Švédská ministryně přirovnala nové maďarské opatření na pomoc rodinám k nacismu

Švédská ministryně přirovnala nové maďarské opatření na pomoc rodinám k nacismu

Švédská ministryně sociálních věcí přirovnala nové maďarské opatření na pomoc rodinám k nacismu.

Maďarský ministr zahraničí Szijjarto odpověděl tím, že kritizoval migrační politiku skandinávské země.

Ve svém příspěvku na Twitteru, švédská ministryně sociálních věcí Annika Strandhallová napsala, že „znepokojující“ politika Maďarska zapáchá „třicátými léty“.Politička uvedla, že maďarský premiér, který se snaží propagovat porodnost „pravých maďarských“ dětí je „pravicový populista, jenž se snaží zatemnit důsledky těch politik na nezávislost, které si ženy získaly.“

Jak uvedl maďarský deník Magyar Hirlap, Strandhallová souhlasně sdílela článek deníku Aftonbladet. Další švédský deník Sydsvenskan také publikoval článek s podobnými názory. Podle novinářky Sofie Nerbrandové, pro-rodinný akční plán uráží ženy a maďarský premiér Viktor Orbán by se měl stydět za to, co řekl, že chce namísto přistěhovalců více maďarských dětí.

Na rozdíl od Maďarska, Švédsko „vynakládá peníze spíše na migranty, než na rodiny,“ reagoval maďarský ministr zahraničních věcí a obchodu Peter Szijjarto.

Švédsko se také soustředí na lidi, kteří kritizují masovou migraci a vláda vyčleňuje peníze daňových poplatníků na agentury, které to sledují.

Vedoucí on-line skupiny pro monitorování nenávistných projevů „Näthatsgranskaren“ Tomas Åberg obdržel finanční prostředky od daňových poplatníků pro hromadné hlášení důchodců a dalších, kteří na Facebooku píší kriticky o migraci.

„ 1 218 policejních zpráv v 2017 – 2018. 144 rozsudků z nenávistných projevů z 214 oznámení. Mnoho lidí čeká na stíhání!“ Píše Näthatsgranskaren (Online sledování nenávistných projevů) na svém Twitteru.

Skupina rovněž uvádí, že její operace financované státem vedly k desetinásobnému nárůstu počtu odsouzení z nenávistných projevů ve Švédsku, píše švédský deník Fria Tider.

Orgán MUCF, který financuje levicové extremistické organizace, jako je Expo, zatím poskytl příspěvek 150 000 eur pro online monitorování nenávistných projevů.

Skupinu řídí Tomas Åberg, který byl před několika lety vyšetřován kvůli rozsáhlému týrání zvířat, ale unikl obviněním díky tomu, že se vyhýbal mnohým soudním řízením.

Většina příspěvků MUCF jde na zaplacení jeho platu.

Åberg byl na jaře nominován na cenu „Švédského hrdiny“ jedním z předních švédských deníků Aftonbladet.

Nicméně, nominace byla stažena, když bylo odhaleno, že umučil k smrti svá vlastní zvířata.

Skutečnost, že událost „Švédský hrdina“ byla sponzorována pojišťovnou pro domácí mazlíčky Agria, pravděpodobně měla vliv na jeho diskvalifikaci.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*