Švédská města osekávají základní služby, aby mohla podpořit migranty

Švédská města osekávají základní služby, aby mohla podpořit migranty

Mnoho obcí po celém Švédsku přerozděluje financování a osekává základní služby, aby se dokázalo vyrovnat se záplavou migrantů závislých na dávkách, podle nové zprávy.  

Průzkum provedený kanálem SVT Nyheter zjistil, že 8 z 10 obcí bude v nadcházejícím roce nuceno snížit své náklady na polovinu a omezit pomoc pro zdravotně postižené a pro péči o rodinu, jelikož jejich ekonomika skomírá.„Situace je napjatá a my jsme nyní nuceni vynaložit určité úsilí poté, co Rada rozhodne o novém rozpočtu na rok 2020,“ řekl Göran Eriksson, manažer města Bengtsfors.

„Myslím, že existují dva důvody. Byli jsme příliš velkorysí a přijali jsme mnoho nově příchozích, ale v zásadě je to také demografický problém. Máme stárnoucí populaci a obec se zmenšuje.“

Bengtsfors čelí rozpočtovému schodku 25 milionů SEK (asi 60 250 000 Kč) a doufá, že ho překoná tím, že oseká náklady na sociální služby a náklady na údržbu.

„Za účelem snížení jejich nákladů … bude uzavřeno bydlení LSS a každodenní činnost pro mentálně postižené, 2,5 milionu méně bude věnováno předškolním zařízením, bude snížena zdravotní péče studentů, kontrola počtu dětských hřišť, snížení osvětlení ulic o 20 procent, a náklady na odsněžení, nebo dláždění silnic, a také snížíme mzdy politiků o pět procent, “píše deník Fria Tider.

Bengtsfors je jen jednou z mnoha švédských obcí, které čelí rozpočtovým krizím poté, co přijaly velké množství migrantů ze Středního východu a Afriky závislých na sociálních dávkách, což zase vytlačuje domorodé Švédy a narušuje daňový základ, jak uvádí Infowars Europe.

Například Filipstad, lokalita v jiho-středním Švédsku, která měla od roku 2010 jen asi 6 000 obyvatel, se nyní údajně může pochlubit populací zhruba 10 000, včetně přibližně 2 000 „zahraničích“ migrantů, z nichž nejméně 80 procent je nezaměstnaných.

V obci Vilhelmina, úředníci nedávno navrhli uzavření místní školy, aby vyřešili rozpočtové mezery poté, co Rada pro migraci snížila pomoc městu ve výši zhruba 4,2 milionu USD, což pobouřilo místní rodiče.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*