Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová tvrdí, že setkání s Trumpem je „ztráta času“

Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová tvrdí, že setkání s Trumpem je „ztráta času“

Šestnáctiletá švédská aktivistka v oblasti změny klimatu dorazí do New Yorku za dva týdny, aby se příští měsíc zúčastnila klimatického summitu OSN a předala světovým vůdcům varování o „ekologické krizi“.

Greta Thunbergová, švédská „plakátová dívka“ pro celosvětové hnutí environmentalistů, zpochybnila vyhlídky na setkání s velkým skeptikem klimatických změn Donaldem Trumpem.Na otázku zpravodajky CBS, zda by se chtěla setkat s americkým prezidentem, odpověděla: „Proč bych měla ztrácet čas s ním hovořit, když mě samozřejmě nebude poslouchat?“

Thunbergová uvedla, že bude hodnotit úsilí Spojených států o změně klimatu „ne příliš vysoce“, protože emise uhlíku se v zemi poprvé od roku 2015 opět zvýšily.

Donald Trump, který vede kampaň za příslib oživení churavějícího uhelného průmyslu, je hlasitým odpůrcem vědy o změně klimatu. Trump slavnostně stáhl USA z Pařížské dohody o zmírňování změny klimatu z roku 2015 a prohlásil, že dohoda by podkopala americké hospodářství a růst pracovních míst a také by vedla k poklesu těžby uhlí a dalších odvětví souvisejících s přírodními zdroji.

Thunbergová se zase ukázala jako nejhlasitější hlas mládeže v mezinárodním hnutí za boj proti změně klimatu. V loňském roce se dostala na mezinárodní popředí po osamocených školních stávkách před švédským parlamentem, kde žádala, aby švédská vláda snížila emise uhlíku.

Dívka – která byla nominována na Nobelovu cenu míru – zahájila hnutí Pátky pro budoucnost, které vybízí studenty po celém světě k záškoláctví, aby se mohli účastnit demonstrací na ochranu klimatu.

 

Mladá aktivista chce na palubu dostat i dospělé. Protože odmítá létat z důvodu dopadu letectví na životní prostředí, odplula do New Yorku z Plymouthu na dvoutýdenní plavbu lodí, aby oslovila světové vůdce na nadcházejícím summitu OSN o změně klimatu.

Někteří lidé, včetně politiků, však kritizují její vášeň pro řešení změny klimatu kvůli její vnímané poplašnosti nebo naivitě.

Například minulý měsíc někteří konzervativní zákonodárci bojkotovali její projev ve francouzském parlamentu a označili Thunbergovou za „prorokyni v šortkách“ a „guru apokalypsy“.

 

(Greta Thunbergová @skeptikaa / Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová tvrdí, že setkání s Trumpem je „ztráta času“

  • Tuto devenku s Aspergrem muze poslouchat jen absolutni debil. To naznacuje kolik politiku je na hlavu padlych a nebo dobre uplacenych. Jinak ji vezou Epstainovi na „zajeti“. Vyplata za to bude Nobelovkou, aby soudruh Epstain usetril.No to je komedie!

  • Zneužívání dětí k politickým transakcím, kde tečou stamiliony, by mělo být trestné.
    Mocní si našli způsob, jak krýt gigantické finanční transakce. Nic jiného za tím není.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*